Návod: Jak pořídit lepší snímky pomocí vašeho iPhonu?

Pravděpodobně již víte o živých fotografiích kompatibilní s iPhony či iPady, které přeměňují klasicky zachycený obraz na krátký filmový klip. Nejnovější verze systému iOS však podporuje sortiment vzrušujících efektů, včetně možnosti snadno vytvářet krásné snímky s dlouhou expozicí, jako třeba u profesionálních fotoaparátů.

 Fotografování s dlouhou expozicí je typicky ponecháno na poli pokročilejších digitálních fotoaparátů s tím, že necháte otevřenou závěrku, kdy následně získáte pěkný efekt rozostření jakéhokoli pohybu. Chcete-li mít přístup k funkci Live Photo Long Exposure, budete potřebovat iPhone nebo iPad se systémem iOS 11 nebo novější, starší verze systému iOS mohou podporovat funkci Live Photos, ale nemají podporu Long Exposure.
 
 
1. V první řadě je třeba pořídit klasickým způsobem záznam Live Photo, v aplikaci fotoaparát musí být funkce zapnuta, aktivní režim poznáte tak, že v horní liště symbolů bude svítit žluté kolečko.
 
2. Poté přejděte do aplikace Fotky, kde kliknete na pořízené Live Photo.
 
3. Dalším krokem je přetáhnutí prstem nahoru na pořízeném snímku, objeví se nabídka.
 
4.  Nyní se objeví několik výchozích filtrů, například. Smyčka, Odražení, atp.
 
5. Vyberte možnost Dlouhá expozice.
 
6. Po několika vteřinách se efekt nastaví a dlouhá expozice je na světě. Systém automaticky rozpozná pohyb například u vodopádu, nebo v jiném prostředí.
 

Jak používat fotografie na dlouhé expozice v zařízeních iPhone a iPad

 

Přečtěte si také:  11 nejlepších funkcí nového operačního systému macOS Big Sur

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz