Návod: Jak odmítnout hovor, když je iPhone uzamčený.

V případě, že váš telefon leží zamčený na stole a někdo vám zrovna zavolá, na displeji chybí tlačítko k odmítnutí hovoru. Co když ale hovor přijmout nechcete, nebo nemůžete? To vás nutí čekat i několik vteřin, než ho přestane vytáčení bez reakce bavit a hovor položí. Tlačítko k odmítnutí příchozího hovoru se na displeji zobrazí pouze v případě, že je telefon odemčený. Jak tedy na to?

Je-li iPhone uzamčený, na displeji objevíte tlačítko Přijmout, dále pak Připomenout, případně možnost zaslání zprávy volajícímu. Jak tedy odmítnout hovor, když je iPhone odemčený? Zcela jednoduše, stačí kliknout na tlačítko Odmítnout (Decline), což prezentuje červené sluchátko. Zajímat vás bude však situace, jak odmítnout hovor, pokud je iPhone uzamčený. Apple se pro tento krok rozhodl z jednoduchého důvodu. Když máte telefon v kapse, snadno byste hovor přijmuli, případně odmítli. Takhle musíte tlačítkem Přesunout provést jinou, složitější akci.

Jak na to? Stačí 2x stisknout boční zapínací tlačítko, čímž se hovor ukončí. Tato metoda funguje na všech modelech iPhone, přičemž stisknutím regulace hlasitosti na levé straně ztlumíte hovor – přestane tedy vyzvánění, případně vibrace v tichém režimu. Hovor můžete odmítnout také prostřednictvím sluchátek EarPods. Stačí stisknout a podržet střední tlačítko po dobu 2 sekund. V případě, že vlastníte Apple Watch a chcete hovor odmítnout přes hodinky, pak stačí kliknout na červené tlačítko pro odmítnutí.

Zdroj: iphonehacks.com

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz