Návod: Jak zrychlit rozpoznání obličeje Face ID na iPhone?

Společnost Apple začala integrovat do svých posledních modelů iPhone moderní způsob zabezpečení prostřednictvím rozpoznávání obličeje. V minulosti byla využívána čtečka otisků prstů, což muselo být nahrazeno z hlediska absence dotykového tlačítka Home Button. Od loňského roku tedy můžete své iOS zařízení (podporující tuto technologii) zabezpečit identifikací obličeje. Čtěte dál…

Nicméně je třeba poznamenat, že otisk prstů fungoval podle našeho názoru mnohdy rychleji a jednalo se o pohodlnější řešení, obzvlášť pokud potřebujete opravdu rychle zařízení odemknout. Již několikrát se nám stalo, že telefon obličej nerozpozná a je nutné zadat kódový zámek. Technologie, kterou Apple použil totiž oproti konkurenčním systémům sleduje také pozornost uživatele a mapování hloubky, takže je třeba koukat přímo na telefon.

V tomto článku vám poradíme, jak zrychlit rozpoznání obličeje na iPhonech či iPadech, které disponují Face ID. Jedná se konkrétně o iPhone X, XS, XS Max a XR; iPad Pro 2018 11″ a 12.9″ přičemž bude možné použít tento postup i na novějších zařízeních. Klikněte na NastaveníFace ID a kód. Nyní je třeba zadat kódový zámek a vybrat záložku s názvem Pozornost. Pokud chcete urychlit rozpoznávání, deaktivujte pomocí switche možnost Vyžadovat pozornost pro Face ID. Potvrďte kliknutím na OK.

Je důležité si uvědomit, že se Face ID tímto postupem stává méně bezpečné. Telefon lze totiž odemknout i přestože se nedíváte na displej, což znamená, že telefon odemkne kdokoliv, kdo jej na vás namíří, klidně i když o tom nevíte.

Výsledek obrázku pro face id

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

ZDROJCultofMac.com
Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz