Návod: Jak změnit textovou zprávu na iMessage na iPhone?

Možná jste se s tím už několikrát setkali. Chcete někomu z vašeho adresáře poslat iMessage zprávu, ale iPhone nespolupracuje a nadále zasílá běžné textové zprávy, které jsou zpoplatněny. V dnešním návodu se společně podíváme na to, jak změnit klasickou zprávu na iMessage během několika vteřin. Mimochodem, tento návod je kompatibilní se všemi iPhony, na kterém je nainstalován alespoň iOS 7. Stejný postup můžete použít u iPadů, které mají slot pro datové služby (LTE).

V první řadě se ujistěte, že máte funkční připojení k internetu. Ať už se jedná o bezdrátové Wi-Fi, nebo mobilní data. Zprávy, které se zobrazují zeleně, jsou zprávy SMS / MMS, zatímco modré zprávy jsou zprávy iMessages. Zkontrolujte také, zda máte aktivovány tyto služby. Přejděte do Nastavení – Zprávy – iMessage a tlačítko přepněte do zelené polohy. Ve spodní části najdete záložku Poslat jako SMS – zde políčko vyškrtněte. V případě, že není iMessage k dispozici, nechte zaškrtnuté – lze tímto krokem poslat zprávu jako klasickou SMS, přičemž mohou být účtovány poplatky dle tarifu operátora.

Nyní je třeba nastavit, ze kterého účtu budou odcházet iMessage zprávy. Klikněte na záložku Odesílání a příjem. Zde je zobrazen Apple ID účet a pod ním telefonní číslo a e-mail, ze kterého budou odcházet zprávy. Opačná strana musí mít nastavené alespoň jednu z možností, aby došlo ke komunikaci. Pak už jen stačí přejít do aplikace Zprávy – Vytvořit novou zprávu a příjemce by měl být zvýrazněn modrou namísto zelené barvy.

Stejně tak zpráva, kterou posíláte bude s modrým podkladem. Pokud naopak chcete z iMessage udělat klasickou zprávu, stačí na ni dlouze podržet prst a z nabídky vybrat možnost zaslání jako SMS. Návod: Jak používat funkci lupa na iPhone a iPadu.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Image titled Change a Text Message to iMessage on iPhone or iPad Step 5


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz