Návod: Jak zálohovat fotky, zprávy a další na vašem iPhonu či iPadu.

V poslední době patří iPhony a iPady k nejdůležitějším produktům, které denně využíváme. Vzhledem k tomu, že obsahují mnoho osobních informací je důležité průběžně provádět zálohu fotografií, zpráv a dalších souborů o které byste neradi přišli. V telefonech máme centrální úložiště pro naše vzpomínky, tedy nejrůznější fotografie z dovolených, narozenin a dalších jedinečných událostí – iPhone je ale pouze spotřební zboží (může kdykoliv odejít do věčných lovišť) a tak se pojďme společně podívat na to, jak mít jistotu, že o své data nepřijdete. Čtěte dál…  

Zálohování iPadu či iPhonu je poměrně snadné, ale také nesmírně důležité. Ať už svůj telefon jen chcete pročistit, nebo jej prodáváte a všechny data musí z telefonu pryč (samozřejmě nejdřív je chcete uchovat na vašem počítači, nebo v knihovně iCloudu). Správně byste měli takovou zálohu provádět před každou instalací aktualizace, kterou Apple vydá. Záloha se rozhodně hodí také v případě, že chcete přenést všechna data na váš nový telefon.

• Zálohování dat na iCloud disk.

Prvním a nejrychlejším řešením je zálohovat veškerá data ve vašem iPhonu či iPadu na iCloud. Každý uživatel Apple ID účtu má k dispozici bezplatné úložiště o velikosti 5GB, přičemž za měsíční poplatek jej můžete rozšířit až na 1000GB (6,99 £/měsíc). Pokud si tuto funkci aktivujete, synchronizace probíhá pokaždé, když jste připojeni k bezdrátové Wi-Fi síti. Pokud chcete zapnout kopírování na váš iCloud účet, přejděte do Nastavení> iCloud> Zálohování a zde uvidíte možnost přepnout na iCloud Backup.

Zálohování a iPhone nebo iPad: iCloud

• Zálohování dat přes iTunes na váš počítač.

V případě, že chcete svá data uchovat v soukromí, můžete je překopírovat přes iTunes na vašem počítači, nebo Macu. Mnoho lidí nevěří bezpečnosti iCloudu, kvůli aféře s fotografiemi celebrit a tak raději volí tento způsob zálohování. K tomu potřebujete pouze synchronizační kabel, zařízení na které budete kopírovat a poslední verzi aplikace iTunes. Po připojení a krátké synchronizaci najděte v iTunes (levý horní roh) ovládací prvky – pod nimi je symbol telefonu. Následně se otevře nové menu prezentující vaše připojené zařízení. V levém sloupci se poté objeví tři políčka, jedním z nich je Backups (záloha dat). Existují dva hlavní oddíly – automatické a manuální zálohy. Výchozí volba je obvykle nastavena na automatické zálohování na iCloud. Přepněte si na kolonku Tento počítač. V případě ruční zálohy klikněte na Back Up Now (zálohovat nyní).

Zálohování iPhone nebo iPad


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz