Návod: Jak zakázat automatické aktualizace v systému OS X El Capitan.

Od představení verze operačního systému OS X 10.9 Mavericks, který byl k dispozici pro veřejnost na konci roku 2013 umožňuje společnost Apple ve výchozím nastavení automatické aktualizace aplikací přes Mac App Store, což znamená, že jakmile bude uvolněna nová verze některé z aplikací, které používáte, operační systém jej automaticky stáhne na nainstaluje na vlastní pěst, bez jakéhokoliv zásahu, nebo oznámení ze strany uživatele. Někteří majitelé počítačů Mac však dávají přednost ručním instalacím, aby udrželi kontrolu nad tím, jaké aplikace jsou aktualizované. Pojďme se společně podívat na návod, jak lze zakázat automatické aktualizace v systému OS X El Capitan.

• Chcete-li zakázat automatickou aktualizaci aplikací v systému El Capitan, je třeba spustit System Preferences a vybrat ikonku App Store.

automatické aktualizace

V této záložce máte celou řadu způsobů, jak selektivně kontrolovat, kdy a jaké aplikace jsou staženy a aktualizovány ve vašem počítači. V případě, že nechcete vůbec aplikace aktualizovat, můžete zrušit funkci zaškrtnutím všech políček. Nabízí se také možnost, kontrolovat aktualizace, nebo stažení aktualizací v pozadí – avšak na instalaci počítač počká na vaše rozhodnutí. Pro tuto konfiguraci zvolte možnost „Kontrola“ a „Stáhnout“ ale  zrušte zaškrtnutí všech políček s označením „Instalace“.

• Doporučujeme však zvolit výjimku pro automatickou instalaci datových souborů a aktualizaci zabezpečení, neboť jsou někdy velmi důležité a záplaty vám můžou udržet Mac v bezpečí. Jestliže nechcete pokaždé zadávat heslo při stahování bezplatných aplikací z Mac App Store, přepněte si záložku Free Downloads.

automatické aktualizace

 

Přečtěte si také:  Dva iPady jako notebook? Apple zkoumá všechny možnosti.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz