Návod: Jak využívat AirDrop na iPhonu či iPadu pro sdílení obsahu?

Potřebujete urychleně odeslat pořízené snímky, video či vizitku a další obsah do jiného Apple zařízení ve vašem okolí? Pak vám rozhodně poslouží výchozí funkce AirDrop. První verze této funkce byla uvolněna již 20. července 2011, přičemž jí můžete objevit v operačním systému iOS 7 a novějším, dále pak v OS X 10.7 a novějším. Jedná se o velmi rychlý způsob, který bezpečně přenese požadovaný obsah například z iPhonu na další iPhone, nebo poslouží v případě, když si chcete přenést videa z dovolené do vašeho počítače Mac. Pokud se vám postup nedaří, prohlédněte si níže přiložené video pod článkem.

Nastavení možností příjmu přes AirDrop

 1. Tažením prstu ze spodní části obrazovky otevřete Ovládací centrum.
 2. Klepněte na ikonku AirDrop.
 3. Zvolte jednu z těchto možností:
  • Příjem vypnutý: Nebudou se vám zobrazovat žádosti o přenos přes AirDrop.
  • Pouze pro kontakty: Vaše zařízení bude viditelné jen vašim kontaktům.
  • Pro všechny: Zařízení bude přes AirDrop viditelné všem okolním iOS zařízením.

Sdílení obsahu přes AirDrop

 1. Otevřete si aplikaci a najděte obsah, který chcete sdílet. Chcete-li sdílet více položek, klepněte na Vybrat a pak postupně na požadované položky. V iOS 10 a novějším můžete přes AirDrop sdílet i aplikace. Stačí stisknout a podržet ikonu aplikace na ploše.
 2. Pak klepněte na tlačítko Sdílet (modrá kostka se šipkou vzhůru)
 3. Automaticky se zapne Wi-Fi a Bluetooth. Poté klepněte na jméno uživatele AirDropu v blízkosti nebo na název jeho zařízení Apple. Rychlost přenosu se odvíjí v závislosti na velikosti přenášených souborů.
 4. Na druhém zařízení stačí potvrdit přenos tlačítkem Příjmout.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz