Návod: Jak v Safari na vašem počítači Mac zobrazit úplné adresy stránek.

Pokud vlastníte počítač Mac a máte nainstalovanou poslední verzi operačního systému Safari, možná jste si během používání všimli, že mají nativně nastaveno skrývat adresy úplně a zobrazovat pouze název domény navštívené URL. Ve velké většině si toho běžní uživatelé ani nevšimnou, avšak někteří jej můžou považovat za něpříjemnou skutečnost. Většina konkurenčních prohlížečů však podobným způsobem skrývá aktivní adresu taktéž. Pokud chcete nativní skrytí opět aktivovat, postupujte dle návodu níže, přičemž vám aktivace nezabere mnoho času a hlavně tuto operaci zvládne naprosto každý.

Safari

Jednoduchý Postup:

1.) Otevřete si Safari -> V horním menu zvolte položku Předvolby
2.) Zvolte záložku Pokročilé.
3.) V otevřeném okně zaškrtněte políčko „Zobrazovat úplné adresy stránek“
4.) Zavřete Předvolby Safari, přičemž se URL adresa zobrazí ve správném formátu

Safari

Věděli jste, že webový prohlížeč od Applu letos oslavil třinácté narozeniny? Ten byl představen 7. ledna 2003 na konferenci MacWorld v San Franciscu, pričemž na podiu vystoupil vizionář Steve Jobs. Jednalo se však teprve o první veřejnou beta verzi, pričemž finální verze 1.0 byla k dispozici 23. června 2003. Pokud jste si chtěli pustit tento prohlížeč na Windows, museli jste počkat do roku 2007. Prohlížeč byl sestaven na KHTML renderovacím WebKitu.

Zdroj: OSXDaily.com

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz