Návod: Jak snadno zjistit, která aplikace nejvíce využívá baterii.

Nejnovější sestavení operačního systému iOS nabízí uživatelům mnoho nových a vcelku zajímavých funkcí, které však mohou mít velký vliv na spotřebu baterie. Právě nedostatečná kapacita akumulátoru je jedním z hlavních problémů současných smartphonů a pokud nejste spokojeni s tím, jak dlouho vám telefon vydrží nabitý, pak je třeba prověřit pár základních informací.

Právě iOS 12 nabízí zajímavý nástroj, který zobrazí několik grafů, které vám o baterii prozradí více informací, včetně kondice a samotné aktivity aplikací. Díky tomu můžete určité aplikace přestat používat, nebo je nemít aktivní na pozadí. Jak na to?

V první řadě se podíváme na funkci Battery Health. Nejedná se o novinku, jelikož byla dostupná již v systému iOS 11.3, ale je užitečné připomenout si, kde lze tyto informace najít. Chcete-li zobrazit přibližnou kondici baterie na iPhone, spusťte Nastavení a vyberte možnost Baterie. V novém okně klepněte na možnost Battery Health, nebo-li kondice či životnost. Dostanete přibližné zdraví baterie vašeho iPhonu v procentech, přičemž zcela nová baterie se rovná 100 procentům. Apple vám také řekne, zda je vaše baterie dostatečně silná, aby mohla pracovat ve „špičkovém výkonu“ což vyžadují náročné aplikace.

ios 12 iphone baterie zdraví

Pokud vás zajímá, která aplikace je nejčastěji používána, nebo která spotřebuje velké množství baterie, pak je postup téměř stejný. spusťte Nastavení a vyberte možnost Baterie. Nyní je třeba několik vteřin vyčkat, než se zobrazí úplné informace. Zobrazí se seznam aplikací seřazených dle největšího zatížení v procentech. Pokud chcete zobrazit aktivitu v jednotkách času, stačí kliknout na text Zobrazit aktivitu. Za zmínku stojí také dvojice grafů,  jeden sleduje, jak dlouho se vaše zařízení nabíjelo a jak se v průběhu dne baterie vybíjí. Druhý graf pak zobrazuje, jak dlouho byl displej zapnutý.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

ios 12 iphone battery usage

Zdroj: TekRevue.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz