Návod: Jak snadno vytvořit nový účet správce v systému Mac OS?

Účet správce v systému macOS má úplný přístup ke všemu, což znamená, že můžete nainstalovat aktualizace softwaru, odinstalovat nebo nainstalovat aplikace, přistupovat k systémovým souborům, nebo řešit jakoukoliv jinou správní úlohu. V každém systému je třeba, aby byl alespoň jeden účet nastaven jako správce počítače, pojďme se společně podívat na to, jak si takový administrátorský účet v systému macOS vytvořit. Pokud počítač využívá více uživatelů, je třeba zdůraznit, že účet správce má úplný přístup ke všemu a tak byste neměli práva dávat komukoliv.

Jak vytvořit nový účet správce v systému Mac OS?

  1. Přejděte do nabídku Apple v horní liště a zvolte záložku „System Preferences“

Přejít na systémové prefs2. V nabídce zvolte „Users & Groups“

Vytvoření nového uživatelského účtu admin na Mac3. Klikněte na ikonu zámku v levém rohu a zadejte přístupové heslo k účtu, který v současné době používáte. Musí mít nastavené administrátorské práva.

Vytvoření nového uživatelského účtu admin na Mac4. Nyní klepněte na tlačítko plus „+“ pro vytvoření nového uživatelského účtu.

Vytvoření nového uživatelského účtu admin na Mac5. Z rozbalovacího menu zvolte možnost Administrator – úplná správa

Vyberte, zda chcete vytvořit nový účet správce 6. Nyní vyplňte podrobnosti uživatelského účtu: jméno a příjmení, název účtu, heslo a nápovědu pro heslo a pak klikněte na „Create User“

Vytvořit nový účet správce v Mac OS

7. To je vše, nyní bude tento účet přístupný z úvodní obrazovky účtů.

Uživatelské účty na přihlašovací obrazovce na Mac

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz