Návod: Jak snadno uvolnit až 3 GB místa na iPhonu nebo iPadu.

Přestože se společnost Apple konečně rozhodla nabízet jako základní model kapacitu paměti 32GB a dlouho nabízenou variantu 16GB z nabídky odstranila, najde se mnoho uživatelů, kteří buď základní variantu vlastní z předchozích let, nebo jim ani větší úložiště prostě nestačí. Možná jste si všimli, že většina nových iPhonů a iPadů již automaticky disponuje předinstalovaným balíčkem iWork a Life, který obsahuje Pages, Numbers, Keynote, iMovie a GarageBand.

Na jednu stranu je to skvělé, že se Apple rozhodl svým zákazníkům umožnit využívat tyto profesionální aplikace zdarma, ale vzhledem k tomu, že zpracované video zabere mnoho místa, jsou v tomhle případě k ničemu a zbytečně tak překáží. Mimochodem, tyto aplikace se pohybují v rozmezí 10 dolarů za kus. Možná jste to nevěděli, ale kumulativní balíček aplikací iWork a iLife zabere téměř 3GB místa na iPhonu, nebo iPadu. V případě, že si chcete udělat na svém telefonu pořádek, stačí tyto vybrané aplikace snadno smazat. Běžný uživatel je stejně použije dvakrát do roka a pokud o některou z nich budete mít později zájem, stačí si ji prostřednictvím App Store opět zdarma stáhnout.

paměť

 

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz