Návod: Jak snadno skrýt a chránit fotografie na iPhone.

Společnost Apple důsledně pracuje na vylepšení své aplikace pro fotoaparáty každým rokem. Pravidelně jsou přidávány nové funkce, nicméně nikdy nepřekračují rámec toho, co je nutné pro prohlížení fotografií a základní úpravy. Možná jste někdy přemýšleli nad tím, jak snadno skrýt soukromé snímky v systému iOS, aby si je nemohl zobrazit kdokoliv má k vašemu telefonu přístup. Skutečné zabezpečení by bylo chránit fotografie heslem, namísto pouhého uvedení do alba s pojmenováním Skrytá složka. Jak tuto situaci snadno vyřešit? Čtěte dál…

Výchozí aplikace Fotografie vám neumožňuje přidat heslo k fotografiím, ale aplikace Poznámky předinstalovaná na vašem iPhonu umožňuje vytvářet poznámky chráněné heslem a taková poznámka pak může obsahovat obrázek. Tímto způsobem snadno zamknete fotografie, aniž by se k nim někdo dostal bez vašeho vědomí.

Fotografie chránící heslem

Aplikace Notes ukládá fotografie v celkem slušné kvalitě, ale měli byste tento trik používat pouze pro důležité obrázky, které nesmí vidět někdo další. Je třeba připomenout, že fotografie z dovolené a další vzpomínkové snímky nedoporučujeme ukládat tímto stylem, jelikož je jejich rozlišení redukováno a původní rozměry jsou odlišné.

Otevřete aplikaci Fotografie a najděte fotku, kterou chcete skrýt za heslem. Otevřete jej a klepněte vlevo dole na tlačítko Sdílet. Na listu akcí klepněte na položku Kopírovat.

Poté otevřete aplikaci Poznámky a klepněte na tlačítko nové poznámky. Poté, co dáte poznámce název, klepněte na textové pole poznámky a podržte jej, dokud se nezobrazí volba Vložit. Klepněte na možnost Vložit a obrázek, který jste zkopírovali z aplikace Fotografie, bude vložen do poznámky.

Vraťte se na hlavní rozhraní aplikace Poznámky a přejeďte vlevo na poznámku, kterou jste právě vytvořili. Klepnutím na tlačítko visacího zámku jej zamknete. Zámek budete muset ověřit buď pomocí přístupového kódu, ID dotyku nebo ID obličeje. Jakmile to uděláte, poznámka bude uzamčena. Pokud má někdo přístup k odemčenému telefonu, bude stále muset odemknout poznámku jednou ze tří možností zabezpečení.

Přečtěte si také:  Jak to vypadá s výrobou letošního iPhone 12? Dodavatelé popírají zpoždění.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz