Návod: Jak snadno odstranit duplicitní kontakty na vašem iPhonu či iPadu?

V případě, že kopírujete do adresáře vaše kontakty ze SIM karty, nebo přes jakýkoliv jiný účet, kde máte důležitá čísla uložená, pak se může stát, že se začnou zobrazovat dvakrát. Tato situace může nastat také v případě, že omylem potvrdíte kopírování dvakrát. Naštěstí existuje v App Store bezplatná aplikace, která tento problém vyřeší za vás.

Jedná se o titul s názvem Cleanup Duplicate Contacts – Address Book Cleaner, za kterým stojí společnost Business Contacts Solutions, LLC. Tato populární aplikace vyžaduje iOS 9.3 nebo novější. Dále je pak kompatibilní s iPhonem, iPadem a iPodem touch. Proces se spustí automaticky, přičemž máte přehled nad tím, zda se duplikované kontakty odstraňují, nebo zda se provádí jiná operace, která udělá pořádek ve vašem adresáři. Pokud chcete podpořit vývojáře, můžete si zakoupit balíček In-App, který odstraní zobrazované reklamy.

Kontaktní údaje, které obsahují stejný název, telefonní číslo nebo e-mailovou adresu jsou následně slouženy v rámci jednoho kontaktu pro lepší správu. Aplikace taktéž bezchybně pracuje se zdroji, jako je například Gmail, nebo iCloud. Podle dostupných informací dokáže pracovat velmi rychle, vývojáři uvádí, že zkontroluje až 5000 kontaktů během 45 sekund. Před samotným čištěním také provede zálohu vašeho adresáře, kdyby došlo k jakémukoliv problému, přičemž ze zálohy můžete provést případně obnovu, nebo ji přenést do jiného zařízení. Pokud by vám tato aplikace z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala, pak můžete vyzkoušet například také Smart Merge – Duplicate Contacts Cleanup for AddressBook Gmail Facebook & Google contacts, nebo Contacts Cleanup & Merge Free – Delete Duplicate Contacts – Smart Cleaner, které jsou taktéž k dispozici zdarma v iTunes App Store.

 duplicitni_kontakty


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz