Návod: Jak skrýt náhled zpráv z Messengeru či iMessage na iPhonu?

Kdykoli obdržíte na vašem iPhonu zprávu, ať už se jedná o iMessages, Messenger, Viber či WhatsApp, je výchozím chováním zobrazovat jméno odesílatele a náhled obsahu zprávy na uzamčené obrazovce telefonu. To může být výhodné v případě, že chcete zjistit čeho se zpráva týká a kdo vám píše, aniž byste ji otevíraly. Představuje to však také určité obavy o ochraně soukromí, protože někdo, kdo se zrovna dívá na vaši obrazovku, si může přečíst zprávu, i když je telefon zamčený.

V dnešním článku se společně podíváme na to, jak si můžete nechat zobrazit obsah zprávy pouze v případě, že je telefon odemknutý. V první řadě je třeba na vašem iPhonu či iPadu přejít do aplikace Nastavení. Vyhledejte záložku Oznámení a zvolte první možnost s označením Náhledy. K dispozici jsou celkem tři různé možnosti zobrazování notifikací, která platí pro všechny aplikace:

  • Vždy: náhled notifikace se zobrazí i na uzamčeném telefonu
  • Při odemčení: náhled notifikace se zobrazí po odemčení telefonu
  • Nikdy: náhled notifikace se nezobrazí ani po odemčení telefonu

V případě, že chcete skrýt obsah zpráv pouze u vybraných služeb, na obrazovce Oznámení se ve spodní části nachází seznam nainstalovaných aplikací. Klikněte tedy například na Messenger a klikněte na záložku Náhledy (volby upozornění). Následně přepněte volbu na „Při odemčení“ což je mimochodem u některých telefonů (iPhone X a další s podporou Face ID) nastaveno jako výchozí.

Výsledek obrázku pro jak skrýt náhled zpráv iphone

Přečtěte si také:  Niceboy ORYX K300X: Kvalitní mechanická klávesnice za solidní cenu!

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz