Návod: Jak skenovat dokumenty pomocí aplikace Poznámky na iPhone?

Aplikace Poznámky získala v systému iOS 11 řadnu nových funkcí, přičemž aktualizace zvedla prostředí na zcela novou úroveň. Jedna z nejlepších vlastností je, že nyní můžete skenovat dokumenty přímo z aplikace a přidat ji zvlášť do složky, nebo naskenovaný dokument sdílet s jinými aplikacemi. I když tato nová funkce není až tak rozsáhlá, jako aplikace třetích stran, například Scaner Genius, nabízí většinu základních parametrů, které byste očekávali. Níže pod článkem najdete návod, jak můžete skenovat dokumenty pomocí aplikace Notes v systému iOS 11.

Jak skenovat pomocí aplikace Notes v iOS 11:

Krok 1:  Otevřete si aplikaci Notes na vašem zařízení se systémem iOS.

Krok 2: Vytvořte novou poznámku nebo otevřete již existující poznámku.

Krok 3: Najděte si sadu editačních nástrojů v dolní části obrazovky. V případě, že je otevřená klávesnice, budou nástroje umístěné nad ní. Klepněte na tlačítko (+).

skenování dokumentů pomocí poznámky ios 11

Krok 4: Z nabídky, která se otevře, klepněte na možnost skenovat dokumenty.

skenování dokumentů pomocí poznámky ios 11

Krok 5: Zobrazí se fotoaparát, který bude připraven ke skenování dokumentu. Nasměrujte obraz na dokument, který chcete skenovat. Aplikace následně automaticky detekuje okraje skenovaného dokumentu pro dokonalý záběr.

Krok 6: Nyní můžete upravovat naskenované dokumenty, například opravit si hrany v případě, že je skener ohraničil špatně. Dokument si následně uložte, případně jej můžete sdílet mezi další aplikace ve vašem telefonu, nebo jej poslat přátelům.

Přečtěte si také:  3D Tvrzené sklo na iPhone SE 2020 PREMIUM - Dokonalá ochrana displeje

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz