[Návod] Jak rychle a bezpečně zašifrovat externí disk v Mac OS X?

Pokud chcete jednoduchým a rychlým způsobem zašifrovat vaše externí a pevné disky přes operační systém Mac OS X, máme pro vás přehledný návod. Přestože můžete využít tradiční cestu šifrování disků pomocí Disk Utility, nová verze Mountain Lion 10.8 nabízí mnohem jednodušší proces přímo z Finderu a plochy. Již nepotřebujete externí aplikace, jako byl například Check Point pro starší verze systému. Pojďme už ale k samotnému návodu. K šifrování budete potřebovat pouze Mountain Lion a dobrou náladu.

Postupujte podle návodu níže:

  • 1. Připojte přes USB port do počítače Mac váš externí disk.
  • 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na název, nebo ikonku externího disku.
  • 3. Poté se objeví nabídka možností, zvolíme si možnost „Šifrovat DiskName …“
  • 4. Budete muset zadat vaše přístupové heslo a také rozumnou nápovědu.
  • 5. Následně klikněte na tlačítko “Šifrovat“.
  • 6. Vyčkejte, šifrování právě probíhá.

Šifrovací proces může probíhat u menších disků velice rychle, jedná se však o přenosné zařízení jako SD karty a flash disky. Jakmile se šifrování dokončí, USB disk bude odpojen a bude třeba zadat přístupové heslo do počítače Mac. Tento proces je velmi rychlý a jednoduchý, všichni však doufáme, že budoucí verze OS X nabídne podobné šifrování a ochranu heslem přímo pro místní soubory a složky.

Přečtěte si také:  Apple představil nový 27″ iMac (2020) - Jaké jsou novinky a kolik stojí?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz