Návod: Jak prodat svůj iPhone: Kdy, kde a co byste měli vědět o prodeji.

Nastal čas, zbavit se vašeho staršího iPhonu? Ať už chcete aktualizovat na novější, případně pokud se chystáte zakoupit si letošní novinku iPhone 7S, iPhone 7S Plus či prémiový model iPhone 8, pak se vám tento článek bude zaručeně hodit. Přestože se na internetu prodává velké množství použitých iPhonů, skvělou zprávou je, že Apple smartphony obvykle zachovávají svou hodnotu mnohem lépe, než jakýkoli jiný telefon. Pokud je váš telefon v dobrém stavu, máte kompletní balení a třeba stále běží záruka, pak svůj telefon ještě prodáte za slušnou částku. Pojďme se podívat na to, co byste měli vědět o prodeji..

• Kdy bych měl prodat svůj iPhone?

Kdy je nejlepší čas prodat váš iPhone? Jednoduše řečeno, čím dříve, tím lépe. Čas jsou peníze, a čím déle necháte váš telefon v šuplíku, pak ztrácí na hodnotě. Ideální doba je prodat vaše zařízení před konferencí, na které Apple představí nový model, vzhledem k tomu, že se rozšíří nabídka, ostatní produkty budou zlevněné. Další generace iPhonů bude představena na konferenci v září, což znamená, že přes prázdninové období je ideální čas na prodej vašeho starého telefonu. Jakmile bude v prodeji iPhone 8, nabídky na loňské použité modely budou nekonečné.

• Kolik budu mít, když prodám svůj iPhone?

Je těžké napsat přesnou hodnotu, za kolik prodáte váš iPhone. Prodej se odvíjí od několika věcí – samotný stav zařízení, příslušenství a kompletní balení, stále platná záruka a také místo, kde budete vaše zařízení prodávat. Někde jej můžete prodat za více, někde vám naopak velkou částku nenabídnou. Záleží také na tom, jakou kapacitu vlastníte – telefony s 16 GB úložným prostorem nejsou příliš v kurzu, naopak modely s 64GB, 128GB a 256GB se budou prodávat o mnohem lépe. Za iPopne 5, 5S či 5C počítejte s částkou do 5.000 korun, pokud máte novější typu iPhone 6S, nebo iPhone 7 pak dostanete více než 10.000 korun.

• Co mám dělat před prodejem mého iPhonu?

Zkontrolujte, který máte iPhone:

Některé iPhony mohou vypadat stejně, například iPhone 6 a iPhone 6S vypadají téměř identicky, liší se zejména označením na zadní straně písmenem „S“ – ujistěte se tedy, o jaký model se jedná. Na této stránce můžete snadno identifikovat váš iPhone, jedná se o stránky podpory společnosti Apple. Samozřejmě budete taktéž potřebovat zjistit kapacitu. Informace najdete v Nastavení – Obecné – Informace – Kapacita.

 

Buďte upřímní o stavu vašeho iPhonu:

Zkontrolujte, zda nejsou na těle telefonu škrábance, případně si detailně prohlédněte obrazovku. Doporučujeme také otestovat všechna fyzická tlačítka, vyzkoušet, zda fungují základní funkce a zda telefon není jakkoliv blokovaný, ať už se jedná o blokaci na operátora, nebo zda není aktivovaný iCloud. Telefon detailně nafoťte a případné poškození uveďte do inzerátu, abyste předešli následným problémům.

• Kde mohu prodat můj iPhone?

Existuje celá řada způsobů, jak můžete prodat váš iPhone. Jedná se například o aukční portály, nebo třeba inzertní servery. Někteří prodejci taktéž vykoupí váš starý iPhone, přičemž si můžete vzít protiúčtem novější model. My vám doporučujeme umístit produkt na skupinu APPLE BAZAR – NABÍZÍM / POPTÁVÁM (iPhone, iPad,Mac) FanApple.cz, kterou najdete na Facebooku. Váš inzerát zde můžete vložit zdarma, přičemž jej uvidí více než 11.000 uživatelů. Ve stručnosti, další portály: Aukro.cz, Bazos.cz, Sbazar.cz – trojice nejznámějších portálů, kam svůj inzerát můžete vyvěsit.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz