Návod: Jak povolit/zakázat funkci AirDrop v systému iOS.

Pokud hledáte způsob, jakým snadno zajistit sdílení souborů mezi počítači Mac, nebo zařízeními s operačním systémem iOS, existuje mnoho variant, jak toho docílit. Příkladem jsou komunikační aplikace, synchronizace přes iCloud, odeslání prostřednictvím e-mailu, nebo můžete použít službu AirDrop. AirDrop je funkce, která je součástí systémů iOS a Mac umožňující rychlé a bezproblémové přenosy souborů mezi kompatibilními zařízeními. Jak tuto funkci povolit?

Zapnutí nebo vypnutí funkce AirDrop v systému iOS

Přístup k funkci AirDrop byl poměrně jednoduchý. Před systémem iOS 11 bylo možné AirDrop snadno najít v ovládacím centru, nicméně s novějším systémem se přístup k funkci stalo poměrně složitější. Podle podpůrného dokumentu společnosti Apple musí být na zařízení odesílatele a příjemce povoleno rozhraní Bluetooth i WiFi, aby AirDrop fungoval. Pokud máte potíže s odesíláním / přijímáním souborů pomocí služby AirDrop, zkontrolujte, zda jsou obě tato nastavení zapnutá. Postupujte podle níže přiloženého návodu:

  1. Pokud používáte iPhone X, XS, XS Max nebo XR, přetáhněte prstem po obrazovce směrem dolů a vyvolejte nabídku ovládacího centra.
  2. Dlouhým stiskem (není potřeba 3D Touch) klikněte do čtverce v levé horní části, kde se mimochodem nachází režim Letadlo, Bluetooth, Wi-Fi či mobilní data.
  3. Tím získáte hlubší nabídku v rámci Control Center, kde lze přistupovat k dalším ovládacím prvkům, jako je zapnutí / vypnutí vašeho osobního hotspotu a zapnutí / vypnutí funkce AirDrop.
  4. Klikněte na symbol AirDrop. Tímto způsobem získáte další možnosti pro AirDrop. V nabídce je možné příjem vypnout či zapnout, případně povolit funkci pro konkrétní kontakty v adresáři.

Ptáte se, proč AirDrop funguje pouze pomocí kombinace rozhraní Bluetooth a WiFi? Funkce Bluetooth slouží k vyhledání dalších blízkých uživatelů AirDrop a připojení WiFi typu peer-to-peer se používá ke skutečnému přenosu souborů mezi zařízeními.

Výsledek obrázku pro airdrop

Přečtěte si také:  V systému iOS 14 můžete změnit výchozí aplikace. Jak to funguje?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz