Návod: Jak povolit speciální klávesnici One-Handed na iPhone?

V poslední době se hovoří o tom, že očekávaný model iPhone 8 nabídne ještě větší obrazovku, než současně prodávané varianty. Mnoho uživatelů nyní využívá zejména modely Plus, který má úhlopříčku displeje 5,5-palce a psaní na široké klávesnici jednou rukou nebylo zrovna jednoduché. V systému iOS 11 však Apple myslel také na uživatele větších telefonů a představil novou funkci, která umožňuje mnohem pohodlněji psát na iPhonu s jednou rukou. One-Handed Mode klávesnice přináší rozložení kláves blíže k sobě, buď na levou či pravou stranu obrazovky. Povolení režimu jednou rukou je poměrně jednoduché, přepínání je totiž integrované do výchozí iOS klávesnice, takže si režim můžete aktivovat, nebo deaktivovat během psaní. Pojďme se podívat, jak na to..

Jak povolit One-Handed režim klávesnice v iOS 11?

Krok 1:  Spusťte libovolnou aplikaci, kde lze používat klávesnici (ideálně poznámky).

Krok 2: Jakmile se objeví klávesnice, klepněte a podržte ikonu zeměkoule (nebo emodži symbol) v levém dolním rohu klávesnice.

Krok 3: Následně se objeví nabídka možností, kde si můžete přepínat mezi jednotlivými klávesnicemi. Všimněte si, že nyní existují tři nové ikony v dolní části tohoto menu, které vám umožní nastavit nový One-Handed režim klávesnice.

Krok 4: Klepnutím na první nebo třetí ikonu se povolí režim klávesnice jednou rukou. První ikona přesune klávesnici do levé části obrazovky, zatímco třetí do pravé části obrazovky.

aktivovat jeden režim rukou klávesnice ios 11

Krok 5:  Po dokončení textu můžete funkci vypnout stisknutím velké šipky.

Poznámka:

  • Tato funkce je dostupná pouze iPhone a není zatím k dispozici pro iPad.
  • Přístroj musí být ve svislé poloze, pokud chcete používat režim jedné ruky.

Zdroj: iDropNews.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz