Návod: Jak povolit funkci Rychlé hledání v systému iOS a macOS.

V případě, že využíváte na svém iPhonu, iPadu či MacBooku výchozí webový prohlížeč Safari, pak pro vás máme užitečný návod, prostřednictvím kterého snadno povolíte funkci rychlého hledání. Celkem existuje několik různých způsobů, jak vyhledávat obsah na webových stránkách, nicméně o výše uvedené funkci, kterou snadno povolíte v nastavení jste možná nevěděli. Právě rychlé vyhledávání spolupracuje se stránkami, které disponují vestavěným vyhledávacím polem a během okamžiku tak objevíte obsah podle vašich představ.

Po aktivaci stačí pouze kliknout do vyhledávacího pole v adresním řádku a zadat klíčové slovo nebo frázi, kterou hledáte. Po kliknutí na tlačítko Hotovo se zobrazí požadovaný obsah. Jak tuto funkci aktivovat? Přejděte do Nastavení na vašem iOS zařízení a klikněte na položku Safari – Rychlé vyhledávání a přepněte tlačítko do zelené polohy. Na počítačích Mac vyberte v panelu nabídek položku Safari – Předvolby a zvolte kartu Hledat. Zde musí být zaškrtnuté políčko Zapnout rychlé vyhledávání webových stránek.

Zdroj: MacRumors.com

Přečtěte si také:  Apple počítače ohrožuje nejnovější ransomware. Jaké je nebezpečí?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz