Návod: Jak pořídit snímek celé stránky v systému iOS 13?

Nedávno uvolněný systém iOS 13 má mnoho skrytých a neviditelných funkcí, díky kterým je používání iPhonu trochu pohodlnější. Jednou z nejméně patrných, ale nesmírně užitečných inovací této aktualizace je pokročilá obrazovka pro vytváření screenshotů. Umožňuje nejen upravovat obraz obrazovky mnoha myslitelnými způsoby, například skrývat spodní dok s aplikacemi, přidávat příspěvky, zvyšovat konkrétní oblast, ale také pořizovat snímky obrazovky celé stránky a dokonce z nich kopírovat text. Jak na to? Čtěte dál…

Funkce vytváření screenshotů celých stránek a schopnost kopírovat text z nich, který se objevil v systému iOS 13, jsou neoddělitelně spojeny. iOS umožňuje kopírovat text nejen ze všech snímků obrazovky, ale také z těch, které byly vytvořeny po aktualizaci a pouze v režimu „Celá stránka“, který ukládá obrázky nikoli ve formátu JPEG, ale do PDF. Následně budou moci i uživatelé systému Android a dřívějších iOS kopírovat text z tohoto snímku obrazovky.

Jak pořídit snímek celé stránky na iOS

Pořiďte stisknutím fyzických tlačítek na vašem iPhonu rychlý snímek obrazovky a klikněte na jeho miniaturu, která se objevila v levém dolním rohu. V okně, které se otevře, vyberte v horní části režim „Celá stránka“ – Proveďte potřebné úpravy obrázku a klikněte na Dokončit. Přejděte do aplikace „Files“ a najděte tam snímek obrazovky.

Jak kopírovat text ze snímku obrazovky

Otevřete screenshot nalezený v „Files“ a zkuste vybrat požadovaný fragment. Klikněte na „Kopírovat“ nebo použijte gesto se třemi prsty. Vložte zkopírovaný text do textového dokumentu nebo prohlížeče.

Přečtěte si také:  Dva iPady jako notebook? Apple zkoumá všechny možnosti.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz