Návod: Jak pořídit snímek celé stránky v systému iOS 13?

Nedávno uvolněný systém iOS 13 má mnoho skrytých a neviditelných funkcí, díky kterým je používání iPhonu trochu pohodlnější. Jednou z nejméně patrných, ale nesmírně užitečných inovací této aktualizace je pokročilá obrazovka pro vytváření screenshotů. Umožňuje nejen upravovat obraz obrazovky mnoha myslitelnými způsoby, například skrývat spodní dok s aplikacemi, přidávat příspěvky, zvyšovat konkrétní oblast, ale také pořizovat snímky obrazovky celé stránky a dokonce z nich kopírovat text. Jak na to? Čtěte dál…

Funkce vytváření screenshotů celých stránek a schopnost kopírovat text z nich, který se objevil v systému iOS 13, jsou neoddělitelně spojeny. iOS umožňuje kopírovat text nejen ze všech snímků obrazovky, ale také z těch, které byly vytvořeny po aktualizaci a pouze v režimu „Celá stránka“, který ukládá obrázky nikoli ve formátu JPEG, ale do PDF. Následně budou moci i uživatelé systému Android a dřívějších iOS kopírovat text z tohoto snímku obrazovky.

Jak pořídit snímek celé stránky na iOS

Pořiďte stisknutím fyzických tlačítek na vašem iPhonu rychlý snímek obrazovky a klikněte na jeho miniaturu, která se objevila v levém dolním rohu. V okně, které se otevře, vyberte v horní části režim „Celá stránka“ – Proveďte potřebné úpravy obrázku a klikněte na Dokončit. Přejděte do aplikace „Files“ a najděte tam snímek obrazovky.

Jak kopírovat text ze snímku obrazovky

Otevřete screenshot nalezený v „Files“ a zkuste vybrat požadovaný fragment. Klikněte na „Kopírovat“ nebo použijte gesto se třemi prsty. Vložte zkopírovaný text do textového dokumentu nebo prohlížeče.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz