Návod: Jak nastavit automatické zvednutí příchozího hovoru na iPhone?

Ještě před tím, než společnost Apple představila svůj první iPhone většina z nás možná používala produkty od finského výrobce Nokia. Lepší modely dokázaly automaticky zvednout příchozí hovor, pokud jste zrovna nemohli za jízdy sáhnout po telefonu. S příchodem nového systému iOS 11 tuto funkci taktéž nabízí, ale je daleko chytřejší. Funkci automatické odpovědi/příjem můžete samozřejmě využívat v různých aplikacích, ať se jedná o běžné hlasové hovory, Wi-Fi volání, FaceTime audio či video hovory, VoIP volání z aplikací, nebo WhatsApp. Než začnete zjišťovat možnosti, mějte na paměti, že tato funkce vyžaduje systém iOS 11 a novější.

Kdy používat automatické přijmutí hovorů?

Tuto funkci využijete obzvlášť v případě, kdy vám někdo volá a vy právě řídíte. Příchozí hovor tak bude přijat automaticky, přičemž si můžete nastavit přepnutí do režimu hands-free, pokud zrovna jedete autem, který nemá systém CarPlay. Funkci rozhodně využijete také v případě, že jste v tělocvičně, v uších máte svá AirPods a někdo vám do toho začne telefonovat.

Jak nastavit automatické přijímání hovorů?

1) Spusťte Nastavení aplikace na vašem iPhone.

2) Klepněte na tlačítko  General → Accessibility → Call Audio Routing.

3) Klepněte na tlačítko Automaticky přijímat hovory (Auto-Answer Calls) v dolní části obrazovky Call Audio Routing.

4)  Na další obrazovce, posuňte přepínač  Auto-přijímat hovory do polohy ON. Tato funkce je totiž ve výchozím nastavení zakázána.

5)  Můžete si také nastavit, po jaké době má telefon automaticky přijmout příchozí hovor.

6) Vyzkoušejte s přáteli, zda se funkce nastavila správně zkušebním zavoláním.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz