Návod: Jak nastavit automatické aktualizace iOS na iPhone a iPadu

Nejnovější operační systém iOS 12 přináší uživatelům (prozatím veřejným beta testerům) možnost nastavit si automatické aktualizace iOS na iPhonu či iPadu. Je však třeba si průběžně vytvářet zálohy na iCloud, případně přes iTunes. Zařízení automaticky vyhledá dostupnou aktualizaci, konkrétně v nočních hodinách, kdy ho nepoužíváte. Má to však určité podmínky, telefon musí být v nočním režimu „Nerušit“ a možnost aktualizací si musíte ručně nastavit v Nastavení.

automatické aktualizace iOS

Pokud používáte veřejné, testovací sestavení, které je oficiálně dostupné pro všechny, stačí tedy, když otevřete Nastavení na vašem iOS zařízení a vyhledáte záložku Obecné. Otevřete ji a zvolte možnost Aktualizace softwaru. U této karty objevíte stav stav zapnuto / vypnuto, konkrétně napravo od funkce Automatické aktualizace. Stačí na tuto položku kliknout, čímž dojde k aktivaci a telefon bude pravidelně vyhledávat dostupné balíčky. Stejně tak můžete tuto funkci vypnout, pokud vám nebude vyhovovat.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz