Návod: Jak můžete vypátrat ztracený, nebo ukradený iPhone či iPad?

V případě, že nedopatřením ztratíte iPhone, či iPad, nebo vám jej někdo ukradne, pak se naskytuje možnost využít několika možností, jak získat vzdálenou kontrolu nad vaším zařízením. Společnost Apple nabízí svým uživatelům možnost bezplatně vyžívat lokalizačních nástrojů s názvem Find My iPhone, který vám pomůže zjistit, kde jste telefon zapomněli, ať už je to v autobuse, nebo za polštářem na gauči. Pokud tedy tuto aplikaci nemáte nainstalovanou, rozhodně doporučujeme!

• Nastavení aplikace Find My iPhone

V první řadě budete potřebovat Apple ID údaje a účet na iCloudu. Nové přístupy můžete vytvořit přes https://www.icloud.com/ nebo prostřednictvím nastavení v telefonu, které najdete v Nastavení – iCloud – Vytvořit nové Apple ID. Po správném vyplnění hodnot a aktivaci přes e-mailovou schránku se můžete připojit. Nyní je třeba přihlásit iCloud, což najdete ve výše uvedené cestě. Jakmile se zařízení ověří a zapojí do programu, objeví se v dolní části obrazovky záložka Najít iPhone – klikněte na ni a v novém okně aktivujte funkci přepnutím posuvníku do zelené polohy. Můžete si také nastavit odeslání poslední polohy v případě, že stav baterie dosáhne kritické úrovně.

Aktivovat si můžete Find My iPhone (Najít iPhone) na zařízení, kde ja nainstalovaná verze systému iOS 7 a novější. Vyhledávací lokalizační nástroj můžete používat na iPhonu, iPadu, iPodu touch, ale také na MacBooku. Pro určení polohy musíte mít zapnuté polohové služby.

najít nastavení iphone

• Vyhledávání ztraceného iOS zařízení

Pokud telefon ztratíte, nebo vám bude odcizen, okamžitě navštivte stránku iCloud.com a zadejte vaše přístupové údaje. Po načtení klikněte na Find My iPhone (Najít iPhone) a zvolte zařízení v seznamu. Pokud jsou zapnuté polohové služby, pak se objeví aktuální poloha na mapě, kde se telefon nachází. Můžete do telefonu přehrát varovný zvuk, aktivovat režim ztráty, nebo smazat kompletní obsah telefonu. Na displej telefonu můžete umístit vzkaz pro nálezce, prostřednictvím režimu ztráty, například: Kontaktujte mě prosím na uvedeném telefonním čísle a podobně. Poté doporučujeme navštívit nejbližší policejní stanici.

najdi můj iPhone

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz