Návod: Jak na iPhone odeslat vaší aktuální polohu?

Možná jste již v minulosti potřebovali přátelům odeslat vaši aktuální polohu, ať už se jednalo například při navigaci, nebo doporučení nějakého místa. V podstatě lze odeslat aktuální polohu prostřednictvím aplikace Apple Mapy, což může i v některých situacích velmi pomoct. Jak na to? Pojďme si to společně ukázat..

Ať už používáte jakoukoliv aplikaci při navigování, v dnešním návodu budete potřebovat aplikaci Apple Mapy, která je předistalovaná v každém iOS zařízení. Před samotným odesláním aktuální polohy je třeba zapnout polohové služby GPS. Přejděte tedy do Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> Zapnout.

Jak poslat na iPhone aktuální polohu vašim přátelům?

  1. Jako první je potřeba spustit aplikaci Mapy na vašem iPhonu.
  2. Klikněte na symbol šipky v pravém horním rohu, což je identifikace vaší polohy
  3. Na mapě se objeví modré kolečko – klikněte na něj – objeví se okno Moje poloha
  4. Zobrazí se kompletní adresa včetně souřadnic. Klikněte na Sdílet moji polohu
  5. Vaši polohu můžete sdílet prostřednictvím zprávy, mailu, Facebooku, či WhatsAppu
  6. Klikněte na symbol trojice teček s názvem „Více“ a do nabídky přidejte přetažením tlačítka požadovanou aplikaci či službu a klikněte na „Hotovo“.
  7. Nyní vyberte, prostřednictvím které služby chcete polohu sdílet a zadejte příjemce

 

Přečtěte si také:  Grafický čip v novém Macu rozdrtí konkurenční NVIDIu a AMD.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz