Návod: iOS 11 – Jak snadno používat novou aplikaci Soubory.

Společnost Apple představila novou aplikaci Soubory v operačním systému iOS 11 a zároveň přináší vylepšení pro správu, úpravu a sdílení dat. Pokud jste si ještě nevyzkoušeli systém iOS 11, můžete se podívat na náš návod k instalaci veřejné beta verze. Jak jsme již doporučovali dříve, instalujte beta verze na sekundárním zařízení v případě, že by se objevil některý z problémů. Již v příštím týdnu se dočkáme veřejné a finální verze.

Aplikace Soubory nahrazují aplikaci iCloud Drive v systému iOS 11 a přinášejí řadu vylepšení pro práci s vašimi soubory na iPhonu a iPadu. K dispozici jsou funkce  Browse a  Recents v dolní části této skvělé aplikace. V Browse kartě můžete snadno prohlížet soubory uložené v iCloudu nebo v zařízení.

Při procházení souborů a složek můžete klepnutím na položku  Vybrat v pravém horním rohu označit více souborů najednou, lze je také upravovat, odstranit a mnohem více. Jak je uvedeno výše, vyhledávání je prominentně zobrazeno v horní části, za nimi následují  umístění, oblíbené položky a značky. V záložce Naposledy smazané můžete vyhledávat, odstraňovat a obnovovat.

Karta „Poslední zprávy“ je užitečná nová funkce, která umožňuje bezproblémové pokračování v práci. Stejně jako na  kartě Procházet můžete dlouhým stisknutím na dokument v aplikaci Recents  vyvolat rychlé úpravy, sdílení, značkování a další.

Když otevřete soubory jako PDF nebo obrázky, k dispozici je snadný přístup k označování a sdílení. Když otevřete soubory, jako jsou dokumenty ve formátu Pages, Numbers nebo Keynote Documents, systém iOS automaticky otevře takový dokument v příslušné aplikaci. Jen se ujistěte, že máte aplikace iWork nainstalované ve vašem iPhonu nebo iPadu. Dokumenty lze upravovat ve výše uvedených aplikacích – prozatím však není možnost upravit například soubory aplikace Microsoft Word, Excel či PowerPoint.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz