Návod: iOS 11 nabízí možnost nahrávat obrazovku vašeho iPhonu a iPadu.

Společnost Apple včera na konferenci WWDC 2017 představila mnoho nových produktů, mezi které můžeme zařadit také očekávaný operační systém iOS 11. Nová verze nabízí přepracované uživatelské rozhraní, ale především nové funkce, které rozhodně oceníte. Jak sdělil zahraniční portál WCCFTech, dočkali jsme se konečně možnosti nahrávat obrazovku iOS zařízení, aniž bychom stahovali aplikace od vývojářů třetích stran. Doposud bylo možné nahrát obrazovku prostřednictvím aplikace QuickTime Player, což bylo časově náročné a zdlouhavé. Funkci záznamu najdete v Nastavení – Ovládací centrum, přičemž zde si stačí do seznamu přidat položku Screen Recording. Následně je třeba vysunout Control Center ze spodní části telefonu na domovské obrazovce a kliknout na tlačítko pro záznam.

Záznam se vám po skončení záznamu uloží do galerie, stejně tak, jako byste pořídili snímek z fotoaparátu. Uživatel si může zvolit, zda chce aktivovat mikrofon z telefonu, nebo využívat externí, který si například připojíte. Určitě se jedná o užitečnou funkci, kterou ocení každý.

Screen Recorder

 

Přečtěte si také:  Na internetu se objevily první Benchmark testy 12″ MacBooku 2016.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz