Návod: Co dělat pokud klávesnice Macbooku nefunguje?


V případě, že vlastníte přenosný počítač od Applu, ať už se jedná o libovolnou generaci, můžete se setkat s nepříjemným problémem týkající se špatného fungování tlačítek na klávesnici. V mnoha případech přestávají jednotlivé komponenty správně reagovat, přičemž je třeba použít hlubší stisk či stisknout klávesu vícekrát za sebou. Často však není důvod kontaktovat servisní středisko.

Společnost Apple v takových případech poskytuje speciální instrukce pro čistění klávesnice MacBooku Air či MacBooku Pro. Před samotným čištěním budete potřebovat stlačený vzduch v plechovce, který vyfoukává nečistoty ze špatně dostupných míst. Součástí takového stlačeného vzduchu je trubička, přičemž doporučujeme udržovat ji ve vzdálenosti cca 1-2 cm od klávesnice. Dejte pozor, abyste sprej při čištění neobrátili dnem vzhůru.

Použité MacBooky můžete pořídit za skvělou cenu na MacBookarna.cz

  1. Podržte notebook Mac zhruba v 75-stupňovém úhlu, aby nebyl úplně svisle. 
  2. Stlačeným vzduchem profoukněte klávesnici, nebo jen postižené klávesy, pohybem zleva doprava.

3. Otočte notebook Mac na pravou stranu a profoukněte klávesnici ještě jednou, opět zleva doprava.

4. Opakujte tento postup, tentokrát s notebookem Mac otočeným na levou stranu.

Zdroj: AppleInsider.ru


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz