Návod: Co dělat, když se váš iPhone nebo iPad nechce zapnout?

Přestože se to stává opravdu málokdy, například v porovnání s konkurenčním Androidem, občas můžete narazit u vašeho iOS zařízení na problém, že se prostě nechce zapnout. Tento problém můžete vyřešit celkem šesti různými způsoby, přičemž v nejhorším případě mohlo nastat k nějaké chybě, kterou vyřeší pouze v autorizovaném servisu. Pojďme se společně podívat na všechny postupy, jakým lze vyřešit problém se zapnutím iPhonu, nebo iPadu. Mimochodem, tento článek se soustředí problém, který nastal z neznámých důvodů, pokud vaše iOS zařízení spadlo do vody, bylo vizuálně poškozeno, nebo došlo k přehřátí, pak je třeba navštívit Apple Store, nebo jinou pobočku.

1. Zkuste telefon připojit k nabíječce.

Pokud se vaše iOS zařízení nechce zapnout, v první řadě jej doporučujeme připojit k nabíječce, než uděláte finální rozhodnutí navštívit servis. Obzvlášť v nižších, případě vyšších teplotách telefon může rychleji ztrácet procenta baterie a vybije se aniž byste o tom věděli. Občas se může stát, že indikátor akumulátoru v pravém horním rohu ukazuje nepřesné informace a při 20% se dokáže vypnout bez upozornění. Připojte tedy telefon na nabíječku do elektrické sítě a vyčkejte, zda se vzpamatuje.

2. Restart iPhonu.

Pokud výše uvedená varianta nefunguje, zkuste telefon restartovat. Stačí několik vteřin podržet zapínací tlačítko, dokud se neobjeví na displeji symbol nakousnutého jablka. V případě, že ani tohle nefunguje, připojte telefon k nabíječce a proveďte stejný postup restartování.

3. Hard Reset iPhonu.

Třetí možností je provést na iPhonu tvrdý reset. Hard Reset funguje podobně, jako když restartujete počítač, dojde tedy k vyčištění paměti přístroje pro komplexní reset.Pokud chcete vyzkoušet tento způsob, pak podržte zapínací tlačítko a tlačítko Home zároveň. Pokud vlastníte iPhone 7, pak podržte zapínací tlačítko a tlačítko pro regulaci snížení hlasitosti na levé straně. Tyto dvě tlačítka držte nejméně 10 vteřin, dokud se neobjeví nějaká aktivita na displeji. Jakmile seobjeví logo, pusťte tlačítka a nechcete telefon nastartovat.

Přečtěte si také:  Apple se chystá k návratu MagSafe u modelu iPhone 13.

4. Obnovení iPhonu do továrního nastavení.

Někdy je nejlepší provést obnovu iPhonu do továrního nastavení. Tento způsob však vymaže všechna vaše data, pokud jste si je nezazálohovali, pak nastává problém. Pokud máte zálohu udělanou přes iTunes, připojte USB kabel k iPhonu (ale ne do počítače), následně podržte na iPhonu tlačítko Home, přičemž mezitím zasuňte kabel do USB portu v počítači. Váš iPhone přejde do tzv. recovery módu, který umožní úplnou obnovu.

5. Dejte váš iPhone do DFU módu.

Může nastat situace, že žádný z výše uvedených postupů nebude fungovat. To se může stát, pokud máte například nainstalovaný Jailbreak, nebo v případě, že se telefon zasekl během instalace aktualizace operačního systému, aniž by měl dostatek baterie. Proto je třeba uvést telefon do tzv. DFU módu. Jak na to? Připojte iPhone k počítači, následně podržte zapínací tlačítko na 3 vteřiny, přičemž poté stiskněte na deset vteřin tlačítko Home a obě tlačítka držte. Po deseti vteřinách uvolněte tlačítko na zapnutí/vypnutí. V případě, že je obrazovka stále černá, jste v DFU módu. Následně postupujte podle instrukcí v iTunes.

6. Problém s Proximity Sensorem.

Již několikrát se stalo, že za nefunkčním stavem iPhonu může Proximity senzor, který vypíná obrazovku, pokud se obličejem přiblížíte k telefonu blíže – funguje to při telefonování, kdy šetří displej. Zkuste tedy tento postup. Podržte tlačítko Home a zapínací tlačítko zároveň, dokud se telefon opět nenačte do systému. Následně jděte do Nastavení – Obecné – zvolte možnost Obnovit. Zde klikněte na záložku Reset All Settings, což vymaže všechny předvolby a nastavení. Vaše data však zachová.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz