Návod: 9 nejčastějších problémů iOS 11. Jak je můžete opravit?

Společnost Apple vydala v minulém měsíci finální verzi operačního systému iOS 11 pro veřejnost, přičemž nové funkce a vylepšení, které jsou součástí aktualizace přináší samozřejmě drobné problémy (aniž by to tak být němělo). Stejně jako u každé aktualizace sotwaru pro iOS postihne několik uživatelů neočekávaný problém, ať už se jedná o špatný výkon baterie, náhodné zmražení systému, nebo s bezdrátovým připojením. Pojďme se společně podívat na celkem devět nejčastějších problémů, které postihují uživatele a jednoduché řešení, jak lze případně tyto chyby vyřešit.

1.) Neustálé padání aplikací v systému iOS 11.

Může to být velmi frustrující, že vaše oblíbené aplikace v systému iOS 11 neustále padají. Pokud jste se stali obětí v tomto případě i vy, zkuste následující řešení:

  • Ujistěte se, že aplikace byla aktualizována na nejnovější verzi. Jelikož iOS 11 byl vydán teprve nedávno, mnoho vývojářů uvolňuje aktualizace postupně, aby jejich aplikace byly kompatibilní s poslední verzí iOS 11.
  • Odstraňte aplikaci ze zařízení a znovu ji nainstalujte . Chcete-li tak učinit, klepněte na aplikaci a podržte ji, dokud se nezačne hýbat a potom ji stisknutím tlačítka „X“ nad ikonou aplikace odstraňte. Nyní přejděte do App Store a znovu nainstalujte aplikaci.

2.) Dokovací lišta na iPadu se nezmění/neukazuje.

Apple Seeds Nový vývojář iOS 11 Beta po pouhých 3 dnech

Dokovací lišta v iPadu obdržela několik změn a nové funkce v systému iOS 11. Nyní můžete k aplikacím získat přístup odkudkoliv, dokonce i k naposledy otevřeným. Většina uživatelů si však stěžuje na to, že se aplikace v této nabídce nemění (neukazují se poslední otevřené), nebo že se vůbec neobjeví. Neočekávané chování však bude softwarovou záležitostí. Pokud ji uživatel nepoužívá, dokovací lišta se automaticky skryje stejně jako u počítačů Mac. Chcete-li nabídku zobrazit , stačí jen posunout prstem ze spodní části obrazovky a měli byste ji znovu vidět.

Přečtěte si také:  Niceboy ORYX K300X: Kvalitní mechanická klávesnice za solidní cenu!

3.) Control Center zcela nezakáže Wi-Fi nebo Bluetooth.

Mnoho uživatelů hlásí, že zakázání připojení k Wi-Fi a Bluetooth z Control Centra nefunguje úplně podle představ. Apple však situaci objasnil a tvrdí, že tato funkce pouze umožní odpojit se od bezdrátové sítě nebo od připojeného příslušenství k Bluetooth. Jediný způsob, jak úplně vypnout Wi-Fi a Bluetooth, je ze záložky v Nastavení.

4.) Akumulátor se rychleji vybíjí.

Pokud jste aktualizovali na systém iOS 11 a všimli jste si, že se baterie vybíjí mnohem rychleji než dříve, nejste sami. Problémy s vybíjením baterií mohou být způsobeny mnoha důvody. V první řadě záleží, jakým způsobem používáte váš iPhone, až po chyby a problémy se softwarem. Většinou problém nastává kvůli vašemu používání, patří mezi ně například používání aplikací, které z velké části spotřebovávají baterii, jedná se například o Facebook či jiné komunikační kanály. Doporučujeme vypínat Wi-Fi, Bluetooth a další v případě, že je nepotřebujete. Výrazně spotřebují kapacitu i polohové služby.

5.) Nečekané zamrznutí iPhonu.

Jak povolit klávesnici s jednou rukou v systému iPhone v systému iOS 11

Někteří uživatelé hlásí, že jejich iPhone nečekaně zamrzne a nereaguje na jakékoliv příkazy. Naštěstí lze tento problém rychle vyřešit pomocí nuceného restartu nebo hard resetu. Pokud vlastníte starší zařízení iOS, můžete jej vynutit restartováním, stačí stisknout a podržet tlačítka Home a zároveň Sleep/Power po dobu několika vteřin. Jakmile obrazovka ztmavne a objeví se logo Apple, uvolněte tlačítka.

6.) Problémy s Wi-Fi připojením.

Je to velmi nepříjemné, když se nemůžete připojit k internetu kvůli problémům s Wi-Fi. Pokud také čelíte podobnému problému od aktualizace iOS 11, můžete udělat pár věcí. V první řadě doporučujeme zařízení zrestartovat, podržte Power/Sleep tlačítko a po několika vteřinách se objeví možnost telefon vypnout. Pokud se ani to nedaří, zkuste nechat zapomenout připojení k síti a následně se znova připojit. Také občas pomůže vypnutí funkce Wi-Fi Assist v Nastavení – Mobilní data – Wi-Fi Assist. Pokud ani tento způsob nepomůže, doporučujeme provést čistou instalaci systému.

Přečtěte si také:  Společnost Apple vydala iOS 14 Public Beta. Jak ho můžete nainstalovat?

7.) Problémy s připojením Bluetooth.

Jak pevně resetovat iPhone X

Pokud máte potíže s připojením Bluetooth příslušenství přes iPhone, zkuste provést běžný restart. Pokud se ani to nepodaří, vypněte a zapněte Bluetooth v Nastavení, případně zkuste zařízení připojit ručně.

8.) 32-bitové aplikace nefungují.

Jak najít a spravovat 32bitové aplikace v systému iOS 10.3

Společnost Apple oficiálně oznámila, že 32bitové aplikace již nebudou fungovat v systému iOS 11. Chcete-li použít 32bitovou aplikaci, buď můžete počkat, než vývojář aktualizuje svůj titul na 64bitovou verzi, nebo můžete přejít zpět na iOS 10.3.3, který podporuje 32bitové aplikace.

9.) Zprávy nejsou zálohované na iCloud účet.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že společnost Apple odebrala funkci synchronizace zpráv na iCloud účet v jedné z beta verzí systému iOS 11, přičemž tuto možnost do finální verze prozatím nepřidal. Jedinou možností je čekat na další aktualizaci, která snad tuto funkci vrátí. Případně se vrátit zpět na starší podporovanou verzi.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz