Návod: 7 způsobů, které mohou zachránit váš utopený iPhone.

Pokud se omylem dostanete do nepříjemné situace, kdy skočíte se svým iPhonem v kapse do bazénu, nebo vám nedopatřením vypadne z ruky do nádoby s vodou, pak je třeba rychle jednat. V tomto článku se společně podíváme na celkem 7 nejlepších způsobů, které mohou zachránit váš utopený telefon. Pokračování článku najdete níže..

Návod: Jak vložit symbol Apple loga na klávesnici iPhonu či iPadu?

  1. Pokud vám telefon upadl do vody s příslušenstvím zapojeným do konektorů, okamžitě je odpojte, pokud máte telefon v ochranném pouzdře, ten je třeba taktéž sejmout, jelikož se v něm dost často udrží zbytek vody.
  2. Následně telefon vypněte, pokud se nevypnul preventivně sám. Určitě jej nezapojujte do elektrické sítě, nebo k počítači, v opačném případě se jej nepokoušejte zapínat.
  3. Telefon osušte papírovou, nebo jinou utěrkou s dobrým pohlcením kapaliny. Ze všech otvorů (portů) se následně pokuste dostat zbývající kapky vody.
  4. Opláchněte vnější konektory a záhyby alkoholem od případných nečistot. Dalším ideálním krokem je zařízení rozebrat na elementy a nechat je dokonale vyschnout.
  5. Váš iPhone určitě nesušte fénem na vlasy! Elektronické vysoušeče mají totiž na součástky a přítomnost kapaliny negativní účinky.
  6. Pomůže také rýže. Vezměte plastovou krabičku na jídlo, do poloviny ji zaplňte rýží, vložte mobil, dosypte rýží a zavřete víčkem. Nemáte-li krabičku, poslouží i zavázaný igelitový pytlík. Ideální doba sušení je 72 hodin od incidentu.
  7. Pokud chcete mít 99% jistotu záchrany telefonu, navštivte nejbližší autorizovaný servis, který má speciální přípravky, navíc disponují zkušenostmi a tak může být výsledek pozitivní.
Přečtěte si také:  Kteří uživatelé iPhone jsou s nákupem nejvíce spokojeni?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz