Návod: 7 způsobů jak snadno vymazat historii na vašem iPhone.

Váš iPhone ukládá velké množství dat o tom, co děláte. Obvykle tato funkce slouží k tomu, aby bylo používání příjemnější, konkrétně například v prohlížeči, kdy občas potřebujete navštívit webovou stránku, kde jste našli zajímavé informace, nebo pokud potřebujete vyhledat telefonní hovor, který jste nedávno zmeškali. Pokud však máte obavy o tom, že někdo může sledovat vaši aktivitu, pak můžete vymazat historii různých služeb v iPhonu jednotlivě, nebo je vymazat kompletně. Celkem si ukážeme sedm různých způsobů, jak odstranit uchovaná data, přičemž se jedná o jednoduché postupy.

1. Vymazání historie v prohlížeči Safari.
Obrázek s názvem Clear History na iPhone kroku 1

Pokud chcete vymazat historii prohlížení webových stránek v prohlížeči Safari, který je v systému iOS automaticky předinstalován, pak klikněte na domovské obrazovce na Nastavení – poté vyhledejte symbol kompasu (Safari) a přibližně v polovině je k dispozici záložka Smazat historii a data schránek. Klikněte na to a v novém okně potvrďte výběr přes Smazat historii a data. Kompletní historie, včetně Cookies souborů budou odstraněné.

2. Vymazání historie v prohlížeči Chrome.

Obrázek s názvem Clear History na iPhone 5. kroku

Pokud chcete vymazat historii prohlížení webových stránek v prohlížeči Google Chrome, který si můžete do iOS zařízení stáhnout prostřednictvím iTunes App Store, pak je třeba tuto aplikaci spustit přes domovskou stránku. Poté klikněte na symbol trojice teček v pravé části obrazovky, přičemž se následně objeví nabídka možností. V nabídce zvolte možnost Soukromí, sjeďte do spodní části obrazovky a klikněte na volbu smazat prohlížená data. Doporučujeme taktéž smazat uložené údaje automatického vyplňování údajů, které najdete ve stejné nabídce.

3. Jak smazat historii hovorů na iPhonu.

Obrázek s názvem Clear History na iPhone kroku 11

Potřebujete ze seznamu nepřijatých hovorů odstranit veškerou komunikaci a telefonní čísla? Celkem jsou dvě možnosti, jak tuto nabídku vyčistit. V první řadě můžete smazat záznamy jednotlivě, přičemž klikněte na ikonku Telefon na domovské obrazovce vašeho iPhonu. Následně klikněte na záložku Histore – Upravit. V levé části se objeví kulaté červené symboly, prostřednictvím kterých můžete záznamy mazat jednotlivě. Pokud však použít hromadnou volbu, vlevo objevíte tlačítko Smazat – klepnutím se odstraní všechny záznamy hovorů, které jste v poslední době uskutečnili.

Přečtěte si také:  Apple vydal rozhodnutí. iPhone si můžete pořídit jen v omezeném množství.

4. Jak smazat textové zprávy na vašem iPhonu.

Obrázek s názvem Clear History na iPhone kroku 16

Pokud potřebujete odstranit veškeré zprávy z vašeho iPhonu, běžte na domovskou stránku a klikněte na ikonku Messages – Zprávy. Následně se objeví přehled veškeré konverzace, přičemž v levé části obrazovky je tlačítko Upravit. Klikněte na něj – nyní můžete smazat zprávy jednotlivě, pokud ještě jednou kliknete na tlačítko smazat v levé části obrazovky, iPhone odstraní data hromadně. Upozorňujeme, že se jedná o nenávratný krok a pokud nemáte jakkoliv udělanou zálohu, vaše SMS zprávy již nedostanete zpět.

5. Resetování slovníku klávesnice. Obrázek s názvem Clear History na iPhone kroku 24

Pokud jste do slovníku automatických úprav textu na vašem iPhonu přidali vlastní zkratky, nebo slova, která mají být během psaní upravena, ale chcete je hromadně smazat, pak vám poradíme, jak na to! Spusťte aplikaci nastavení na domovské obrazovce, následně klikněte na záložku Obecné a vyhledejte možnost Reset (Obnova). V nabídce se objeví možnost obnovení slovníku klávesnice.

6. Smazání historie v Google Search App.

Obrázek s názvem Clear History na iPhone kroku 25

Využíváte službu Google Search prostřednictvím aplikace stažené z iTunes App Store? Potřebujete vymazat vyhledávané informace a nevíte, jak na to? Spusťte aplikaci Google na domovské obrazovce vašeho iPhonu, poté klepněte na tlačítko ozubeného kola v pravém horním rohu. Tím se otevře menu Nastavení. Přejděte dolů a klepněte na položku „Ochrana osobních údajů. “ Zde je třeba vyhledat položku Prohlížení, klikněte na ní. V novém okně se objeví volba „Vymazat historii v zařízení“.

7. Smazání všech dat na vašem iPhonu.

Obrázek s názvem Clear History na iPhone kroku 34

Tuto možnost použijte, chcete-li zcela vymazat váš iPhone. Tímto způsobem dojde k vymazání celé historii a údajů o vašem iPhone. Spusťte aplikaci Nastavení na domovské obrazovce vašeho iPhonu – Obecné – přičemž zvolte možnost smazat veškerý obsah a nastavení. Po restartu vám iPhone nabídne, zda chcete použít iPhone jako nové zařízení, nebo nakopírovat zálohu přes iCloud.

Přečtěte si také:  iOS 14 odhalil hlavní rozdíl mezi iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz