Návod: 7 tipů jak pořídit perfektní videozáběry pomocí iPhonu.

Jablečný Apple iPhone se stal základem moderního fotografování, přičemž postupně upadá zájem o běžné kompaktní fotoaparáty. Mimochodem, podle dostupných informací ze sociální sítě Flicker, kterou využívá více než 100 milionů uživatelů je chytrý smartphone od Applu nejpoužívanějším produktem k pořízení fotografií. Kromě statických snímků však tohle zařízení dokáže pořídit také ohromující video, zejména kvůli kvalitním čipům, menším rozměrům a pohodlnému ovládání. Pokud se však chcete stát ještě lepším umělcem v rámci této kategorie zábavy, pak vám rozhodně poslouží sedm níže uvedených tipů.

1.) Použijte zámek expozice

Fotoaparát vašeho iPhonu automaticky nastaví zaostření a expozici snímku. To je skvělé pro fotografování ve spěchu, to vám však může zkomplikovat video záběry – zvláště pokud je to video o jednom konkrétním subjektu. Musíte tedy znova kliknout na místo, které chcete zaostřit což vede k rušivé situaci. Naštěstí můžete „uzamknout“ expozici a zaostřit v nativní aplikaci Kamera. Při natáčení stačí klepnout a držet na konkrétní subjekt, který chcete po celou dobu natáčení snímat. Zobrazí se rámeček a žlutá lišta s „AE / AF Lock“.

2.) Nepoužívejte zbytečně přiblížení

Je to lákavé, přiblížit si nějaký objekt v krajině, nebo se zaměřit na jiné detaily pomocí vestavěného zoomování na iPhonu. Je však nejlepší se tomuto úkonu vyhnout ve všech scénářích. Pokud nemáte zařízení s kamerovým modulem s dvojitým objektivem (jako je iPhone 7 Plus), zoom není optický – je pouze digitálně zvětšený. To vede k zrnitějším a pixelovatějším video záznamům. Daleko lepší a spolehlivější možnost je přesunout váš iPhone blíže k vašemu objektu. Obraz i zvuk budou v tomto okamžiku lepší.

3.) Použijte aplikaci třetích stran

Jedná se spíše o volitelný krok, ale může mít velký vliv na kvalitu videa, kterou zaznamenáváte. Vestavěná aplikace fotoaparátu Apple je dokonale schopná, ale chybí některé z důkladných ovládacích prvků některých aplikací třetích stran – například nastavitelné rozlišení fotoaparátu a přenosové rychlosti, nebo manuální ovládání vyvážení bílé. Rozhodně můžeme doporučit například Filmic Pro (v současné době k dispozici v App Store za 14,99 dolarů), přičemž rozhodně poslouží i ProMovie Recorder.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

4.) Použijte kvalitní gimbal

Nic nedokáže zníčit videozáznamy rychleji, než třes obrazu. Je to jeden z nejvýraznějších rozdílů mezi profesionálním videem a amatérskými domácími filmy. A zatímco optická stabilizace obrazu na iPhone je skvělá, nedokáže si poradit se vším. Proto rozhodně doporučujeme pořídit si stabilizátor ZHIYUN TECH SMOOTH Q GIMBAL 3-OSÝ, který můžete  zakoupit ZDE. Stabilizátor (gimbal nebo gimbál) změní roztřesené záběry z telefonu nebo GoPra na klidné, profivypadající filmové záběry, a to i úplnému začátečníkovi. SmoothQ je vynikající stabilizátor srovnatelný s DJI OSMO MOBILE a disponuje mnoha funkcemi.

5.) Váš subjekt musí být dokonale osvětlen

Osvětlení je neuvěřitelně důležité při natáčení videa – a ještě důležitější při fotografování na smartphonu. Stejně jako kamera iPhonu, kvalita obrazu trpí výrazně v prostředí s nízkým osvětlením a špatně osvětleném prostředím. Nejlepší volbou je záběry natáčet venku, nebo v dobře osvětleném prostředí, pokud to nejde, rozhodně se nespoléhejte na blesk, místo toho se rozhodněte pro osvětlovací sadu mimo fotoaparát.

6.) Použijte samostatný mikrofon

Dokonce i nejvíce ohromující videa mohou být zcela vykolejena špatným zvukem. Naštěstí tento problém lze snadno vyřešit pomocí externího mikrofonu – na internetu je spousta možností. Pokud na příslušenství nemáte rozpočet, pomůže vám natáčet předmět co nejblíže ve vzdálenosti, kterou dokáže snímat integrovaný mikrofon v iPhonu. Dalším trikem je použít samostatný iPhone pro záznam zvuku, přičemž lze stáhnout doplňující aplikaci. Pokud tedy máte navíc doma druhý iPhone, rozhodně se bude hodit!

7.) Úpravy na počítači Mac (nebo PC).

Apple je $ 5K iMac Pro je skvělý obchod vs srovnatelné Windows PC

Zatímco pro iOS existují některé skvělé možnosti pro úpravu videa, software pro stolní počítače je stále jednodušší a může přinést lepší výsledky. V takovém programu pak uděláte mnohem více, než na aplikaci v telefonu. Neexistuje ani nedostatek možností. Od profesionálního a drahého průmyslově standardního softwaru, jako je aplikace Adobe Premiere Pro, k bezplatným amatérským aplikacím, jako je iMovie . Se správnými klipy a některými základními editačními znalostmi můžete ve výsledku vytvořit úžasné domácí filmy a videozáznamy.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Zdroj: iDropNews.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz