Návod: 6 způsobů, jak zrychlit iOS 10 na starších modelech iPhone.

Poté, co někteří majitelé starších iOS zařízení aktualizovali systém, setkali se především s pomalejší odezvou. Na internetu se dokonce objevovaly příspěvky zamrznutých zařízení, kdy pomohl pouze tvrdý restart. Pokud náhodou máte podobné problémy, připravili jsme pro vás celkem šest různých způsobů, jak zrychlit iOS 10 na starších modelech iPhone:

 

1. Uvolněte úložný prostor

V případě, že úložný prostor vašeho zařízení nenabízí dostatek místa, právě to může mít za následek snížení rychlosti systému. Chcete-li zjistit, kolik volného prostoru máte, navštivte Nastavení> Obecné> Storage & iCloud Usage a zvolte Správa úložiště v části Storage. Nad seznamem se objeví přehled všech aplikací s informací, kolik používá prostoru, případně se objeví aplikace, které napoužíváte. Můžete také odstranit fotografie či videa.

2. Vypněte automatické stahování

Stejně jako v předchozích verzí operačních systémů disponuje poslední iOS 10 automatickým stahováním aktualizací, nebo doplňkových balíčků. V případě, že máte tuto funkci zapnutou, výrazně tím zatěžujete procesor (nemluvě o akumulátoru). Aktualizace si můžete stahovat ručně přes obchod App Store. Chcete-li vypnout automatické stahování, navštivte Nastavení> iTunes a App Store a klepněte na přepínač vypnout aktualizace v části Automatické stahování.

3. Vypněte aktualizace aplikací na pozadí

Pokud máte na vašem iOS zařízení aktivní službu automatické aktualizace aplikací na pozadí, mezi které patří například Facebook, nebo Twitter, pak slušně zaměstnáváte CPU. Chcete-li ji vypnout navštivte Nastavení> Obecné> Aktualizace aplikací na pozadí a klepněte na přepínač vypnout. Případně můžete některé aplikace nechat povolené.

background-app-refresh.jpg

4. Vypněte speciální efekty a transparentnost

Společnost Apple používá u svého systému řadu speciálních efektů, jako například animace při otevření, nebo zavření aplikace, případně pak parallax efect ikonek. Jestliže chcete zrychlit vaše zařízení, pak doporučujeme udělat úpravu v této sekci. Chcete-li funkce zakázat, přejděte do Nastavení> Obecné> Zpřístupnění a klepněte na přepínač pro zapnutí Reduce Motion / Snížení, neboli redukování grafických procesů. Snížit můžete také transparentnost, tedy efekty průhlednosti a rozmazání, co zdánlivě zlepší čitelnost – jedná se o grafický proces, který zpomaluje váš telefon.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

5. Zkontrolujte, které aplikace používají aktuální polohu

Používání aktuální polohy závislé na GPS mají vliv na životnost baterie, více než na výkon, ale pokud odesíláte neustále polohu, rychle vybíjíte baterii. Pokud pro některé aplikace polohu potřebujete, pak si v přehledu nainstalovaných aplikací můžete nechat aktivní pouze vybrané tituly. Přejděte na Nastavení> Soukromí> Location Services.

lokalizační services.jpg

6. Restartujte zařízení

Pokud žádný z výše uvedených postupů nepomohl, pak doporučujeme vyzkoušet restart zařízení, případně pak provést downgrade, nebo přeinstalovat aktuální verzi systému prostřednictvím iTunes.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz