Šest skrytých triků u iPhone fotoaparátu, o kterých jste možná nevěděli.

Jablečný iPhone se za dobu své existence posunul kvalitou fotoaparátu na téměř profesionální úroveň, jelikož když se zaměříme na úplně první iPhone 2G, v porovnání s poslední generací jsou výsledky naprosto odlišné. Není divu, že dávají majitelé částečně přednost svým mobilním telefonům před kompaktními fotoaparáty, ať už kvůli snadnému přenášení, tak kvůli možnosti okamžitě sdílet snímek se svými přáteli na sociálních sítích. Dnešní modely iPhonů pořizují na denním světle parádní snímky, přičemž společnost Apple i nadále pracuje na vylepšení – mimochodem na vývoji fotoaparátu pracuje v současné chvíli více než 800 inženýrů. Většina uživatelů pořizuje fotografie pouhým kliknutím na tlačítko spouště, aplikace Fotoaparát však nabízí mnoho zajímavých funkcí, o kterých jste možná ani nevěděli. Nyní vám ukážeme šest těch méně známých. Zdrojem článku je zahraniční web BGR, který na tyto funkce přišel a podělil se s ostatními.

1. Pořízení snímku pomocí EarPods sluchátek:

Užitečnou součástí každého balení iPhonu jsou sluchátka EarPods, které kromě skvělého poslechu hudby nabízí mnohem více funkcí. V případě, že otevřete aplikaci Fotoaparát a zároveň máte připojená sluchátka, tak pouhým stisknutím tlačítka pořídíte snímek. Tento trik lze také použít k zahájení a ukončení videozáznamu.

2. Zámek ostření (AE / AF Lock):

Aplikace Fotoaparát v iOS taktéž umožňuje zamknout expozici a automatické ostření. Vpřípadě, že chcete tuto funkci využít, stačí podržet prst na objektu, na který chcete expozici uzamknout. Následně se vám na displeji objeví žlutý nápis EA/AF Lock, což znamená, že jak ostření, tak i expozice je zamknuta a nebude se měnit.

3. Zobrazení mřížky fotoaparátu:
Jestliže chcete při focení rozdělit obrazovku na třetiny, musíte mít zobrazenou mřížku. Skvělou zprávou je, že v předinstalované aplikaci Fotoaparát lze také nastavit i zmiňovanou mřížku 3×3. Stačí navštívit Nastavení -> záložku Fotky a Fotoaparát a následně jednoduše povolit možnost Mřížka.

Přečtěte si také:  Kteří uživatelé iPhone jsou s nákupem nejvíce spokojeni?

4. Změna směru při panorama focení:

Jestliže často fotíte na režim Panorama pomocí vašeho iPhonu, určitě jste zjistili, že posunutím prstu zprava do leva snadno můžete změnit směr fotografování. To se hodí v případě, že vám podmínky nedovolí zvolit standardní směr panoramat. Na panorama však existuje řada povedených aplikací.

5. Otočte svůj telefon vzhůru nohama pokud fotíte objekt na zemi:
Je nepraktickým zvykem, že většina uživatelů chytrých telefonů fotí na výšku. Když ale fotíte objekt na zemi a potřebujete ten nejnižší možný úhel, otočte telefon na šířku a to vzhůru nohama – automaticky se tak otočí také všechny ikonky a funkce.

 

6. Upravte si světelnost a kontrast:
Pokud se vám nezdý světelnost a kontrast pořízených snímků, můžete je později snadno editovat přímo v iPhonu. Nepotřebujete k tomu žádné aplikace třecích stran, stačí otevřenou fotografii načíst a v pravém horním rohu kliknout na upravit. Jestliže máme v plánu upravit světelnost, barvu nebo udělat černobílou fotografii, stačí pouze kliknout na ikonu, která je níže označena červenou šipkou.

iphone icon editovat kamera


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz