Návod: 5 jednoduchých tipů jak správně vyfotit ohňostroj smartphonem.

Máme tady konec dalšího roku a s ním přichází silvestr. Během následujících hodin se po celém světě na obloze objeví největší počet ohňostrojů a vy máte možnost pořídit parádní snímky pomocí vašeho chytrého telefonu. Stačí vám k tomu několik základních tipů, kterých se stačí držet. Ještě předtím, než začnete pořizovat snímky doporučujeme zkontrolovat kapacitu paměti ve vašem telefonu. Jak vyfotit správně ohňostroj se dozvíte v následujících řádcích v tomto článku.

1.Stativ = základ správného focení

Základem správného focení a dobrých snímků je stativ, nebo fotografický. Jedná se ospeciální stojan, používaný v řadě oborů, kde je třeba zajistit dočasnou stabilní polohu nějakého zařízení. Obzvlášť za snížených viditelných podmínek je tento produkt, nebo jeho náhrada maximálně důležitá.

2.Nepoužívejte blesk na vašem zařízení

Použijte iPhone kamerou pro pořizování snímků ohňostrojů

Ještě před zahájením fotografování ohňostroje rozhodně vypněte blesk. Fotografie vypadají bídně a navíc ještě budete obtěžovat lidi kolem sebe. Blesk je ve tmě ideální tak akorát na to, když si chcete udělat silvestrovské selfie s rodinou.

3.Uzamkněte AE/AF

AE / AF Lock pro iPhone

Jednou z podstatných úkonů, které je potřeba udělat je uzamknutí AE / AF. Výchozí aplikace Fotoaparát v iOS totiž umožňuje uzamknout expozici a automatické ostření, což rozhodně před focením ohňostroje udělejte. Jak na to? Připravte si zařízení a jakmile se objeví první raketa, zaostřete na ní, přičemž následně podržte prst tam, kde vybuchne. Na displeji se objeví informace AE/AF Lock – což je zamknutá expozice.

4. Nevyhovující podmínky = natočte video

Vezměte Fireworks obrázky s iPhone

V případě, že nemáte stativ, nebo jste ve stísněných podmínkách, pak rozhodně přepněte v aplikaci Fotoaparát na Video a natáčejte klidně ve 4K. Takový záznam bude rozhodně lepší, než když budete experimentovat s nastavením a ve výsledku nebude ani jedna fotografie ideální. Záznam si pak můžete stáhnout do počítače a v počítači udělat z videa jednotlivé snímky, třeba přes PrintScreen a Malování.

5. Vyzkoušejte aplikace určené pro noční focení

Podle nejrůznějších zpráv je iPhone nejpoužívanějším fotoaparátem na světě. Přestože nabízí výchozí aplikace Fotoaparát hodně funkcí, v obchodě App Store najdete mnoho dalších aplikací, ve kterých si můžete jednotlivé hodnoty ručně upravit.

‎Slow Shutter Cam
‎Slow Shutter Cam
Developer: Cogitap Software
Price: 49,00 Kč
  • ‎Slow Shutter Cam Screenshot
  • ‎Slow Shutter Cam Screenshot
  • ‎Slow Shutter Cam Screenshot
  • ‎Slow Shutter Cam Screenshot
  • ‎Slow Shutter Cam Screenshot

Zdroj: OSXDaily, GotTabeMobile


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz