Návod: 5 rychlých a snadných způsobů, jak zrychlit vaše iOS zařízení.

Jablečný iPhone je pravděpodobně nejúspěšnějším a nejvíce milovaným produktem společnosti Apple všech dob. Nejenom, že jsou esteticky příjemné na pohled, ale jsou postavené z nejkvalitnějších materiálů, přičemž spokojenost uživatelů s operačním systémem iOS převyšuje podle průzkumů všechny ostatní platformy. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že se občas můžete setkat se zpomalením, nebo zasekáváním během používání. Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, které vrátí váš telefon do správných kolejí. Pojďme se společně podívat na to, jak toho lze docílit.

1. VYČISTĚTE PAMĚŤ RAM

Apple postupně navyšuje operační paměť RAM, přičemž se můžeme setkat s modely disponující pamětí 1, 2 nebo 3GB v závislosti na konkrétním zařízení. Přesto je historicky známé, že iPhony využívají menší množství paměti RAM, než soupeři na platformě Androidu. Paměť lze snadno vyčistit, stačí podržet tlačítko napájení do té doby, než se na obrazovce objeví „potažením vypnete“ v tomhle okamžiku pusťte Power button a stiskněte na 15 vteřin Home Button a vyčkejte, než se zařízení vrátí zpět na domovskou obrazovku.

2. RESTARTUJTE ZAŘÍZENÍ

V některých případech může být váš iPhone opravdu pomalý. Pak je třeba provést jednoduchý restart zařízení. Stačí podržet napájecí a domácí tlačítko po dobu 30 vteřin, než displej úplně zhasne. Následně telefon opět zapněte přes Power tlačítko. Jak restartovat iPhone 7 a 7 Plus najdete zde.

3. ZAPNĚTE FUNKCI „REDUCE MOTION“

Společnost Apple používá u svého systému řadu speciálních efektů, jako například animace při otevření, nebo zavření aplikace, případně pak parallax efect ikonek. Jestliže chcete zrychlit vaše zařízení, pak doporučujeme udělat úpravu v této sekci. Chcete-li funkce zakázat, přejděte do Nastavení> Obecné> Zpřístupnění a klepněte na přepínač pro zapnutí Reduce Motion / Snížení, neboli redukování grafických procesů. Snížit můžete také transparentnost, tedy efekty průhlednosti a rozmazání, co zdánlivě zlepší čitelnost – jedná se o grafický proces, který zpomaluje váš telefon.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

4. AKTUALIZACE APLIKACÍ NA POZADÍ

Pokud máte na vašem iOS zařízení zapnutou možnost automatické aktualizace aplikací na pozadí, mezi které patří například Facebook, nebo Twitter, pak slušně zaměstnáváte CPU. Chcete-li ji vypnout navštivte Nastavení> Obecné> Aktualizace aplikací na pozadí a klepněte na přepínač vypnout. Případně můžete některé aplikace nechat povolené.

5. ODSTRAŇTE NEPOUŽÍVANÉ APLIKACE

  1. Podržte prst na ikoně aplikace, dokud se nezačne chvět.
  2. Smažte ji klepnutím na symbol „x“ v levém horním rohu.

Můžete být požádáni o potvrzení, jestli aplikaci chcete určitě smazat. Pokud se zobrazí vyskakovací okno „Smazáním položky [název aplikace] budou též odstraněna všechna její data,“ klepněte na Smazat.

Druhá možnost je taková, že navštívíte Nastavení > Obecné > Uložiště a iCloud použití, kde následně kliknete na záložku „Správa úložiště“. Zde se vám ukáže, kolik jednotlivé aplikace zabírají místa. Pokud ji chcete smazat, klikněte na ni a zvolte možnost Smazat aplikaci.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz