Návod: 5 jednoduchých triků pro rychlejší dobíjení vašeho iPhone.

Přestože společnost Apple neustále tvrdí, že jejich iPhony mají vynikající výkon akumulátoru, skutečnost je taková, že uživatelé mohou aktivně používat své zařízení jen několik hodin, než se jim úplně vybije. Pokud používáte svůj iPhone pravidelně, abyste mohli hrát hry, sledovat videa, nebo chatovat s přáteli, pak jste rozhodně narazili na stejný problém s nízkou výdrží.

Dobíjení telefonu je časově náročný proces a proto jej řada z nás připojí na nabíječku přes noc, někdy ale občas můžete zapomenout a ráno nemáte dostatek času na to jej dobít. Pokud hledáte způsob, jak nabíjet iPhone mnohem rychleji, pak vás tento článek bude rozhodně zajímat. Trik je poměrně jednoduchý, čím méně funkcí je během nabíjení povoleno, tím rychleji se dobíjí. Připravili jsme si pro vás pět jednoduchých triků, pomocí kterých bude váš den jednodušší. Čtěte dál..

1. Povolení režimu letadla

Jak načíst iPhone rychleji

Když připojíte iPhone k nabíječce, zařízení bude i nadále spotřebovávat energii. Je to proto, že je stále připojené k síti operátorů a dalším bezdrátovým sítím, takže bude i nadále odesílat a přijímat data z WiFi, využívat mobilní data či Bluetooth. Pokud zapnete Režim letadla, váš iPhone se bude nabíjet mnohem rychleji, protože už nepotřebuje energii pro bezdrátové a mobilní připojení. Chcete-li aktivovat režim v letadle, přetáhněte prstem nahoru ze spodní části obrazovky a otevřete ovládací centrum. Klepnutím na ikonu letadla aktivujete režim letadla.

2. Vypnutí Wi-Fi, mobilních dat a Bluetooth

V případě, že nechcete přepínat telefon do režimu Letadlo, pak můžete během dobíjení ručně vypnout Wi-Fi, mobilní data či Bluetooth. Mobilní data jsou zdrojem intenzivní spotřeby baterie, zkuste tyto služby vypnout – nabíjení bude rychlejší. Deaktivovat je můžete přes Nastavení – Wi-Fi / přepnout tlačítko a to stejné uděláte u mobilních dat či Bluetooth.

3. Nižší jas obrazovky

Jak načíst iPhone rychleji

Další věc, která ovlivňuje rychlost nabíjení iPhone, je jas obrazovky. Čím vyšší je jas obrazovky, tím více energie bude váš iPhone spotřebovávat. Snižte jas na minimum, přičemž urychlíte dobíjení telefonu. Chcete-li změnit jas obrazovky, přetáhněte prstem nahoru ze spodní části obrazovky a otevřete ovládací centrum. Nyní posuňte posuvník jasu doleva, abyste snížili úroveň jasu obrazovky.

4. Zakázat služby k určování polohy

Jak načíst iPhone rychleji

Umístění služeb (polohové služby) jsou dalším zdrojem, který má vysokou spotřebu energie. Pokud ji zapnete během nabíjení telefonu iPhonu, bude trvat mnohem déle, jelikož telefon i nadále využívá GPS pro určení aktuální polohy. Chcete-li zlepšit rychlost nabíjení, ujistěte se, že jsou služby k získávání polohy vypnuté. Jděte do Nastavení – Soukromí a přepněte přepínač do druhé polohy.

5. Vyjměte telefon z pouzdra

Pokud nabíjíte váš telefon v ochranném pouzdře, pak je dobíjení delší. Zkuste váš telefon vyjmout z krytu, připojte ho na nabíječku v místnosti, kde je průměrná pokojová teplota. Obaly totiž zamezují správnému odvodu tepla z telefonu a tím mohou způsobit přehřívání akumulátoru. Zní to jako banalita, ale pomáhá to!

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz