Návod: 3 nejlepší způsoby, jak vysušit utopený iPhone, nebo iPad.

Přestože se společnost Apple snaží své produkty neustále vylepšovat a každým rokem nabízí nové technologie, stále jsme se nedočkali úplně odolného iPhonu (konkrétně vodotěsnosti) vůči kapalině, jako tomu mají například některé konkurenční značky. Nejnovější model jablečného telefonu iPhone 7 má specifikaci IP67, přesto vám Apple při kontaktu s vodou a jeho následné poškození neuzná jako reklamaci. Apple tvrdí, že jeho dva poslední modely jsou odolné proti postříkání, vodě a prachu. Podle informací byly také testovány podle normy IEC 60529. Jak tedy postupovat v případě, že telefon omylem „utopíte“?

  • Telefon vypněte, případně jej vůbec nezapínejte ani nepřipojujte do elektrické sítě. Následně jej osušte zvenku, pokud máte ochranný kryt – sundejte ho, následně vyjměte SIM kartu. Otřete vodu zvenku, otočte iPhone vzhůru nohama a zatřeste s ním, abyste vylili vodu z konektorů. Nechte telefon několik hodin vysušit.

  • Metoda rýže či sáčku se silikagelem – Telefon vypněte, případně jej vůbec nezapínejte ani nepřipojujte do elektrické sítě. Následně jej osušte zvenku, pokud máte ochranný kryt – sundejte ho, následně vyjměte SIM kartu. Jelikož je třeba dostat z telefonu veškerou vlhkost, rozhodně jej nedávejte na topení, do sušičky nebo třeba do mrazáku. V mnoha případech funguje výše uvedená rýže, dejte tedy vlhký iPhone nebo iPad do velké mísy, přičemž jej následně úplně zasypejte a nechte ho dva dny ležet.

  • Pokud ani to nepomohlo a telefon již nemáte v záruce (kontaktem s vodou jste o záruku stejně přišli), pak jej můžete zkusit rozebrat – vyžaduje to však základní znalosti a trochu trpělivosti. Zkuste telefon rozšroubovat pomocí spodních šroubků, sejměte zadní kryt, případně přední panel a zkontrolujte, zda někde se někde na komponentech neskrývají zbytkové kapičky kapaliny. Použijte měkký suchý hadřík a snažte se být co nejjemnější. Pozor, tato metoda však může stav ještě více zhoršit – pokud si na to netroufnete, navštivte nejbližší autorizovaný servis, kde se vám pokusí telefon zachránit.
Přečtěte si také:  Kolik vydrží baterka u MacBooku a kde si pořídit náhradní za skvělou cenu?


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz