Naučte mluvit text pomocí terminálu!

Díky nástroji Mac OS X Text to Speech můžete udělat z TXT dokumentu mluvený zvuk, který pak může být přenesen do iPodu nebo iPhonu pro pozdější poslech. Všechno se zadává do terminálu, takže hezky popořadě, ať se něco nepokazí:

1. Spusťte terminál (najdete ho ve složce Applications/Utilities nebo pomocí Spotlight zadáním Terminal).

2. Napište příkaz   say -o output.m4a -f /path/to/file.txt , přičemž output.m4a bude název vytvořeného souboru se zvukem a /path/to/file.txt je cesta k textovému souboru na disku, například mám na ploše soubor a.txt a cesta k němu v terminálu bude: /Users/jakubtalich/Desktop/a.txt , nový soubor bude uložen do domovského adresáře.

3. Pokud chcete, můžete si soubor uložit jinam pomocí úpravy příkazu:                                           say -o ~/Desktop/a.m4a -f /path/to/file.txt , v mém případě se soubor uložil na plochu jako a.m4a, protože ~/Desktop/ je zkratka pro umístění plochy v adresářích na disku.

Jestli něčemu nerozumíte, požádejte zkušenějšího uživatele o pomoc nebo si kupte knihu typu: Mac OS X Snow Leopard Kompletní průvodce nebo jinou, ve které je návod jak pracovat s unixovým terminálem.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz