Jak nastavit mobilní internet v telefonu, v tabletu či notebooku.

Internet se stal nevyčerpatelnou studnou informací, které nám každodenně různým způsobem usnadňují život. Můžeme se podívat, kdy nám jede spoj nebo jak se dostat, kam potřebujeme, můžeme bleskově zaplatit faktury nebo zkontrolovat stav účtu. Díky internetu víme, jaké u nás bude počasí i co se děje ve světě. Přečtěte si, jak zajistit, abyste měli internet kdykoliv k dispozici.

Pokud vám schází internet na cestách, dovolené, nebo byste si ho rádi pořídili třeba na chatu, nabízí se snadné řešení. Tím je mobilní internet do chytrého telefonu, ke kterému můžete získat speciální datové balíčky nejen pro jednodenní ale například i pro týdenní surfování. Dalšími variantami jsou mobilní internet do tabletu, nebo do notebooku. Pojďme se jim podívat na zoubek.

 

Wi-Fi je základ

Prvním řešením je připojení přes síť Wi-Fi, které ale vyžaduje, aby tato síť byla ve vaší blízkosti, případně abyste znali heslo, pokud není veřejná nebo otevřená. V nastavení mobilu, tabletu nebo notebooku stačí vyhledat bezdrátové připojení a sítě, vybrat danou síť, zadat heslo a připojit se. Od toho okamžiku se k síti automaticky připojíte kdykoliv, když budete v jejím dosahu. Daleko svobodnější jevšak mít internet k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Pomůže vám s tím většina operátorů, kteří disponují různými datovými tarify nebo předplacenými kartami. Abyste se v jednotlivých nabídkách lépe zorientovali, přinášíme vám přehledný a rychlý prostředek, kterým je srovnávač cen.

Všude k dispozici

Řešením se svobodnějšími možnostmije mobilní internet do notebooku. Vše začíná datovou SIM kartou a USB modemem. Datovou SIM kartu vložíte do USB modemu a ten následně zastrčíte do notebookové zdířky pro běžný flash disk. Poté se automaticky spustí konfigurace systému, nahrávání ovladačů a odstartování internetu. Celý postup je tedy naprosto jednoduchý a zvládne ho úplně každý. Výhodou je, že USB modem mohou využít i ostatní členové domácnosti, váš partner nebo přátelé, kteří se k vaší síti se svým notebookem připojí. A může jich být dokonce libovolný počet. Tato možnost se vyplatí v případě, že máte k dispozici větší počet dat, která byste sami nestačili spotřebovat. Samotnou datovou SIM kartu je stejným způsobem možné využít i v případě tabletu nebo mobilního telefonu.

Wi-Fi Hotspot

Další možností, jak se ostatní mohou těšit z vašich dat, je připojení pomocí Wi-Fi hotspotu. Jeho aktivaci je potřeba provést v nastavení telefonu – v sekci bezdrátová připojení a sítě. Tímto způsobem můžete přes svůj mobilní telefon začít vy i vaši přátelé surfovat v tabletu nebo v notebooku. Zde stačí jen zapnout Wi-Fi, vyhledat dostupné sítě a připojit se prostřednictvím sítě danéhomobilního telefonu, která většinou nese stejný název jako typ telefonu.

7 GB může být málo

Množství datových SIM karet, které na trhu najdete, je rozmanité. Abyste vybrali tu nejvhodnější, je podstatné vědět, kolik dat měsíčně prosurfujete. S levnějšími produkty okolo 1,5 GB si vystačíte na uživatelsky běžné brouzdání na internetu, kam patří prohlížení nejrůznějších stránek, čtení e-mailů nebo občasný chat. Pro středně náročné uživatele se vyplatí tarif do 5GB. Dražší produkt budete nuceni zvolit, pakliže pravidelně sledujete videa, nebo dokonce stahujete filmy. V takovém případě pro vás i 7GB měsíčně může být málo. V otázce výběru vám skvěle poslouží datová kalkulačka, kam zadáte pár jednoduchých údajů o vaší spotřebě a během pár sekund vám tento chytrý srovnávač vygeneruje nejvhodnější datový balíček.

 

3G modem nebo síť LTE

K internetu se lze také připojit přes 3G modem. Ten se výborně hodí, pokud toužíte po datovém připojení i v oblastech, kde je horší signál. Většina tabletů má 3G modem již zabudovaný, podporují ho i některé notebooky. Za těchto okolností nese krabice označení 3G. Dalším ukazatelem je slot na SIM kartu. O něco rychlejší než 3G je vysokorychlostní a klienty stále vyhledávanější síť 4G LTE, která opět vyžaduje, aby byla SIM kartou i tabletem podporována. Jedná se o malou krabičku, jež funguje zejména i jako Wi-Fi router, je možné ji dobít, takže je funkční i bez přímého zapojení do elektřiny.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz