Nabíjení Vašeho iPhonu v noci může být bezpečné, když dodržíte následující tipy

Existuje starý mýtus, že nabíjení našich smartphonů přes noc po dosažení plné kapacity je jistým způsobem škodlivé pro jejich baterie – ale prostě to tak není. Typické baterie ve smartphonech jsou navržené tak, aby vydržely přibližně rok a půl, nebo zhruba 400 plných cyklů nabití předtím, než jejich kapacita začne postupně klesat. Takže obavy z nabíjení baterie po úplném nabití jsou převážně mýty. 


„Když telefon zapojíte v noci, baterii nehrozí,“ říká Kyle Wiens, vedoucí společnosti iFixit, firma, která je nejlépe známá svými vyčerpávajícími odtrhávkami a opravami. „Je to všechno o počtu cyklů – je to všechno o tom, jak skutečně používáte baterii, kolik práce děláte na baterii.“

Pokud jde o „počet cyklů“ v souvislosti s výkonem baterie a dlouhodobým úpadkem, Wiens dodal, že není to o tom, kolikrát za den připojujete a odpojujete zařízení od zdroje napájení, ale spíše kolikrát dosáhne baterie plné kapacity. Například, když nabíjíme baterii v iPhonu z 10% na 60%, tak to by znamenalo „poloviční cyklus.

„Co se týče postupného zhoršování životnosti baterie, je třeba si uvědomit, že baterie telefonu jsou neustále ve stavu rozpadu,“ uvedl zástupce s výrobcem baterií a nabíječek, Anker, který dodal, že „Spánek s nabíjením telefonu Přes noc nezpůsobí žádný výrazný rozdíl v procesu. “

Tipy, jak nabíjet iPhone přes noc:

Díky modernímu pokroku v technologii akumulátorů je většina smartphonů navržena tak, aby výrazně snížila svůj dodávaný proud, jakmile jejich baterie dosáhnou 100% kapacity. To stojí za zmínku ze dvou důvodů:

První pokud jako většina lidí, nabíjíte svůj telefon přes noc, když spíte, tak je nepravděpodobné, že se probudíte, aby jste telefon odpojili od nabíječky, když dosáhne 100% baterie.

Rozhodně více Vás může znepokojovat fakt, jaká je teplota vašeho zařízení, kde jej umisťujete. Vzhledem k tomu, že nabíjení baterie je tepelně induktivní mechanismus, váš smartphone se v podstatě zahřeje, i když je připojen. A proto, i když může být pohodlné nebo dokonce příjemné spát se svým smartphone vedle Vás, stojí za to zajistit, aby nebyl přikryt polštářem, nebo dekou při nabíjení. Nebudete se muset starat o faktory, jako je přehřátí a potenciálně poškození vnitřních součástí vašeho zařízení.

Zdroj: iDropNews