Jak je to s nabíjením iPhone a iPad?

Po internetu kolují dotazy ohledně nabíjení, zda je možné například Apple iPad nabíjet slabší síťovou nabíječkou, než je předepsáno, nebo zda je možné použít nabíječku od Apple iPhone. Používáte neoriginální síťovou nabíječku? Podívejte se sami, jaké jsou zde rozdíly. Pokud si takto například ,,odškvaříte,, vaše zařízení, bohužel je chyba na vaší straně. Doporučujeme používat raději originální příslušenství. Stručně: Cokoliv jde nabít čímkoliv!

Standardní USB 2.0 (500mA)

iPhone: pomalejší nabíjení ve všech režimech.

iPad: velmi pomalé nabíjení pouze v režimu spánku, při zapnutém displayi se nenabíjí (u ukazatele baterie je hláška „Nenabíjí se“).

High-power USB (1000mA)

iPhone: rychlé nabíjení

iPad: pomalejší nabíjení ve všech režimech

Jak zjistit jestli je USB port high-power – v System Profileru v záložce Hardware/USB je u iPhonu nebo iPadu uvedeno „Extra Operating Current (mA): 500“.

iPhone nabíječka (1000mA)

iPhone: rychlé nabíjení

iPad: pomalejší nabíjení ve všech režimech

iPad nabíječka 10W (2100mA)

iPhone: rychlé nabíjení, u iPhonu 3G může vést k nepřesnému zobrazení stavu baterie, stačí vypnout/zapnout.

iPad: rychlé nabíjení

Více informací o nabíjení:

iPad – http://support.apple.com/kb/HT4060

iPhone – http://support.apple.com/kb/HT4327

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz