Nabídnou budoucí MacBooky Pro a iPady revoluční 8K displej?

Loňský rok 2018 byl pro společnost Apple poměrně úspěšným, nicméně její vlajková loď iPhone XS představuje jeden z největších a nejvíce ohromujících OLED displejů, který můžete sekci mobilních telefonů pořídit. Podle nejnovějších spekulací ze zahraničního portálu Anandtech bychom se však mohli v příštím roce dočkat parádního rozlišení také u ostatních produktů.

Výrobce japonských displejů, Semiconductor Energy Laboratory (SEL) v současné době vyvíjí 8,3-palcový a 13,3-palcový OLED displej s obrovským rozlišením 8K, které by mohly vidět svou cestu v budoucích Apple produktech, konkrétně pak větší iPad mini, iPad, nebo MacBook Pro. Podle této zprávy disponují zobrazovací panely s úhlopříčkou 8,3″ ostrým rozlišením 7680 x 4320 pixelů s hustotou pixelů 1062 obrazových bodů na palec (ppi), zatímco 13,3-palcový panel nabídne 663ppi. Pro srovnání, iPhone XS a XS Max se Super Retina OLED nabízí hustotu pixelů 458ppi a 12,9″ iPad Pro 2018 se může pochlubit 264ppi.

„OLED panely SEL s rozlišením 7680 × 4320 používají barevný filtr, který je založen na materiálu CAAC-IGZO (zarovnaný krystalický oxid indium gallium zinečnatý s osou c),“ dodává Anandtech a dodává, že panel o průměru 8,3 palce obsahuje nativní obnovovací rychlost 60 Hz, zatímco 13,3-palcová varianta může nabídnout až 120 Hz. Nicméně panely jsou stále v raných fázích vývoje a testování. Nejbližší možný termín představení těchto panelů je plánován na rok 2020, kdy bude součástí některých produktů.

Sel Oled 8k displej

Zdroj: iDropNews.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz