Mladé dívce se iPhone 6 samovolně vznítil na palubě letadla. Explodovala baterie.

Opravdu velmi nepříjemná situace nastala na letadlové lince ze státu Washington do Hawajského města Honolulu. Mladé dívce se totiž uprostřed letu nečekaně vznítil iPhone 6, přičemž si nejprve myslela, že plameny pocházejí z letadla a že se právě řítí směrem na pevninu. O malou chvíli ji však došlo, že oheň pochází z jejího telefonu, to muselo být značně zneklidňující pro ostatních 163 cestujících na palubě.

Podle svědků šlehaly plameny do výšky 20 centimetrů. Jak tvrdí expert na letectví John Nance, že s takovou situací se na palubě téměř nepočítá, procento nečekaného vzplanutí je totiž minimální. Přesto však posádka zvládla situaci během krátké chvíle vyřešit. Hlavním důvodem může být Lithium-iontová baterie, která může pod vysokým tlakem explodovat.

iPhone 6

Zdroj: KomoNews

Přečtěte si také:  Dva iPady jako notebook? Apple zkoumá všechny možnosti.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz