Máme desinfikovat svůj iPhone? Apple se vyjádřil ke Coronaviru.

Obecná panika způsobená rychlým rozšířením koronaviru vypadá ve skutečnosti poněkud podivně. Například mexická prasečí chřipka, ani ptačí chřipka, která byla mimochodem přepsána Světovou zdravotnickou organizací z epidemie na pandemii nezpůsobila tak velkou reakci společnosti a nevyvolala zastavení produkce či zákaz letecké dopravy. Nicméně na prevenci není nikdy pozdě a tak se Apple rozhodl vysvětlit, jak správně zacházet v těchto časech se svým iPhonem.

Kalifornský Apple byl vždy velmi konzervativní ohledně čištění iPhonů a doporučil upustit od používání chemikálií. Některé látky by totiž mohli poškodit oleofobní povrch obrazovky, sklo a další materiály zařízení. Když se o koronavirusu začalo hovořit častěji, začal přistupovat k dezinfekci s větší loajalitou. V důsledku toho společnost dokonce aktualizovala část svých webových stránek věnovanou čištění produktů, kde radí, jak zpravidla dezinfikovat iPhone.

Přestože Apple stále silně oponuje aerosolům, čpavku, čističům oken, peroxidu vodíku, bělidla a dokonce i stlačenému vzduchu, v Cupertinu doporučují k dezinfekci použít 70% roztok isopropylalkoholu nebo dezinfekční ubrousky Clorox. Hlavním poselstvím společnosti je udržovat vaše zařízení v čistotě, jelikož mohou fungovat jako přenašeči této choroby.

  • Pokud máte utěrky Clorox nebo podobné, pak stačí jen otřít tělo smartphonu, jeho hrany, displej, kameru a všechny neporézní oblasti. Je však lepší nečistit do detailu reproduktor, mikrofon a další otvory, aby se zabránilo případné vlhkosti.
  • Pokud používáte isopropylový roztok, naneste jej na měkký hadřík, který nepouští chloupky, aby byl mírně vlhký, a proveďte postup podle výše popsané manipulace. To nejen že odstraní případné nečistoty, ale také dezinfikuje zařízení a zabrání virusu, pokud se dostane na povrch pouzdra.
  • Pokud není možné kontaminaci odstranit, můžete použít mýdlový roztok. Společnost Apple nedoporučuje umývat iPhone pod tekoucí vodou, nicméně stačí vám navlhčit látku v takovém roztoku a otřít kontaminovaný povrch, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti do porézních oblastí.
Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

U ochranných pouzder je situace poněkud komplikovanější. Společnost Apple v zásadě nedoporučuje čištění kožených pouzder, jelikož pokusem o desinfekci můžete poškodit jejich strukturu a barvu. Stačí je tedy otřít navlhčeným hadříkem nepouštějícím vlákna.

Musím dezinfikovat iPhone?

Má smysl dezinfikovat svůj telefon? S největší pravděpodobností ano. Faktem je, že virus podle různých vědců může žít na povrchu od několika hodin v rozmezí devíti dnů, což znamená, že pokud se nějak (a existuje opravdu mnoho způsobů) dostane na tělo našeho smartphonu, existuje velmi vysoké riziko infekce, protože neustále držíme zařízení v našich rukou nebo ho při telefonování držíme u obličeje, odkud může proniknout do těla sliznicí. Není divu, že společnost Apple v nově otevřeném obchodě Apple Store v Číně zavedla pravidlo dezinfekce rukou před použitím zařízení.

Image result for coronavirus


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz