Lion Tweaks 2.0: Aplikace, která vám umožní vyladit nastavení systému.

Po představení zajímavých funkcí v systému Mac OS X 10.7 Lion už nebylo třeba vylepšovat a upravovat, pokud však patříte mezi skupinu lidí, kteří by rádi některé nastavení změnily podle sebe, máme pro vás tip na zajímavou aplikaci, která je zřejmě dočastně zdarma.

Stahovat můžete nejnovější verzi přímo na stránkách vývojáře. Jedná se o aplikaci Lion Tweaks aktuálně ve verzi 2.0, která přináší mnoho vylepšení. Zatímco některé možnosti jsou také k dispozici v System Preferences, ostatní jsou skryté v nastavení, které vyžadují znalosti Terminal příkazů. Lion Tweaks je opravdu jednoduchý nástroj pro editaci různých vlastností, za kterým stojí 17-letý Fredrik Wiker, jedná se však o pár základních a nejžádanějších vylepšení.

Pokud by jste chtěli vyzkoušet jiný program, doporučuji MacPilot, který poskytuje přes 1200 různých funkcí a nastavení, ten je však placený a stojí $ 19,99. Po spuštění aplikace Lion Tweaks se zobrazí okno se seznamem, který nabízí 18 různých možností. Nechybí zde přepnutí do klasického 2D-Docku, vypnutí/zapnutí animace systémových oken, nebo přepnutí předinstalované aplikace iCal do stříbrné barvy.

*Základní zobrazení aplikace a jednotlivých možností včetně resetovacího tlačítka.

Aplikace je kompatibilní pouze s aktuálním Mac OS X 10.7 Lion a také je přispůsobena na očekávaný Mac OS X 10.8 Mountain Lion. Pro správnou editaci a vytvoření složky pro některé z funkcí je potřeba vložit Lion Tweaks do Applications.

 • Show the user Library folder klepnutím na tlačítko Ano je vaše osobní složka knihovny /Library  viditelná. (OS X Lion tuto složku ve výchozím nastavení skrývá.)
 • Enable the 2D-Dock Systém Snow Leopard dostal v základu 3D vzhled dokovací lišty. Klepnutím na tlačítko Ano se vrátí lišta do OS X 10.4, která se zdá být čistší a netradiční.
 • Remove system Windows animation Po otevření nového okna v Cocoa aplikaci pod lva, se objeví okno „růst“ z malé velikosti jeho plné velikosti. Pokud se vám tento animace jako zbytečné, klepnutím na tlačítko Ano zakáže to.
 • Remove Mail Window animation Při psaní emailů se otevře nové okno, které vám udělá animaci, klepnutím na tlačítko Ano elimunuje tyto animace.
 • Remove Reading List icon in Safari Pokud chcete zakázat systému shromažďovat webové stránky a odkazy k pozdějšímu přečtení ze seznamu četby v prohlížeči Safari (brýle vedle záložky bookmarks).
 • Disable Spelling Correction OS X Lion kontroluje pravopis, který automaticky opravuje překlepy při psaní. Pokud je vám tato funkce nepříjemná, klepnutím na tlačítko se zakáže úplně.
 • Change iCal Leather to Aluminium Nahradí kožený design oken v iCalu na více tlumený kovový-look. Pro aktivaci je třeba použít instalátor, který skutečně nahradí několik souborů uvnitř aplikací. (na vlastní nebezpečí).
 • Disable local Time Machine BackUp  Pokud není externí disk připojen, OS X i nadále vykonává své hodinové zálohy, ale ukládá tyto zálohy na interní disk. Klepnutím na tlačítko Ano se zakáže místní zálohování Time Machine.
 • Enable Repeating Keys  Další funkcí v Lionu je snadný přístup do zvlášních znaků písma pouhým podržením klávesy.
 • Show hidden files Tento Tweak umožní zobrazit veškeré skryté soubory v systému.
 • Zakázat Crash dialog Pop-up Když vám spadne aplikace, zobrazí se dialogové okno s dotazem, zda chcete odeslat informaci. Klepnutím na tlačítko Ano se zakáže toto dialogové okno.
 • Enable the hidden FTP-server  V přechozí verzi jsme v System Preferences mohli najít FTP Server. Tato možnost je nyní pryč. Klepnutím na tlačítko Ano se spustí a pro připojení můžete použít iP adresu nebo název domény.
 • Customize Launchpad folder background Pokud se vám nelíbí klasické pozadí v launchpadu, po kliknutí si můžete vybrat vlastní fotografii, kterou jednoduše nahradíte.

 Aplikaci Lion Tweaks 2.0 si můžete zdarma stáhnout tady.

Přečtěte si také:  3D Tvrzené sklo na iPhone SE 2020 PREMIUM - Dokonalá ochrana displeje

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz