Levnější nástupce MacBooku Air nabídne Retina displej.


Už začátkem tohoto měsíce oznámil světoznámý analytik ze společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, že společnost Apple chystá představit ve 2. čtvrtletí tohoto roku nástupce MacBooku Air, který dlouho očekáváme. Cenovka by pak měla začínat na hranici 799 dolarů za základní model, což je v přepočtu necelých 17 tisíc korun. Tvrzení nyní potvrdil také zahraniční portál DigiTimes, přičemž dodal, že se můžeme těšit na kvalitnější panel displeje, který by měl dostat z největší pravděpodobností Retina IPS.

nástupce MacBooku Air

MacBook Air, který se nyní prodává nabízí TN displej s rozlišením 1440 × 900 (nativní), přičemž letošní nástupce by mohl nabídnout výše uvedený Retina IPS – zatím však není známo, zda se bude jednat o příplatkovou verzi, nebo Apple poskytne kvalitní displej taktéž u základního modelu.

Vzhledem k odhadovaným 700 dolarům to spíše vypadá, že si za displej budeme muset o něco připlatit. DigiTimes věří, že Apple integruje displej od LG s rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů, přičemž sestavovat nové MacBooky bude ze 70% společnost Quanta.

Pořídili byste si nástupce MacBooku Air? Pište do komentářů.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz