Levnější nástupce MacBooku Air nabídne Retina displej.


Už začátkem tohoto měsíce oznámil světoznámý analytik ze společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, že společnost Apple chystá představit ve 2. čtvrtletí tohoto roku MacBook, který dlouho očekáváme, jenž nahradí populární a ultratenký MacBook Air. Cenovka by pak měla začínat na hranici 799 dolarů za základní model, což je v přepočtu necelých 17 tisíc korun. Tvrzení nyní potvrdil také zahraniční portál DigiTimes, přičemž dodal, že se můžeme těšit na kvalitnější panel displeje, který by měl dostat z největší pravděpodobností Retina IPS.

MacBook Air, který se nyní prodává nabízí TN displej s rozlišením 1440 × 900 (nativní), přičemž letošní nástupce by mohl nabídnout výše uvedený Retina IPS – zatím však není známo, zda se bude jednat o příplatkovou verzi, nebo Apple poskytne kvalitní displej taktéž u základního modelu. Vzhledem k odhadovaným 700 dolarům to spíše vypadá, že si za displej budeme muset o něco připlatit. DigiTimes věří, že Apple integruje displej od LG s rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů, přičemž sestavovat nové MacBooky bude ze 70% společnost Quanta.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz