Letní návod: Jak předejít přehřátí u iPhone či iPadu v horkých dnech.

Blíží se období horkých dnů, přičemž svůj chytrý telefon berete rozhodně všude sebou. Přestože v mírném podnebném pásu nehrozí extrémní teploty, váš iPhone či iPad se může snadno přehřát, Apple totiž radí, že ideální teplota pro používání jablečných produktů je od 0 do 35 °C. Při příliš nízkých nebo vysokých teplotách může zařízení v zájmu tepelné regulace změnit své chování. Již několikrát jsem se setkal se zprávou na displeji, která vypadala takto: “iPhone potřebuje před použitím vychladnout“. Upozornění se zobrazí, pokud iPhone v horkých dnech používáte opravdu dlouho a naplno. Pojďme se společně podívat na to, jak lze předejít přehřátí iOS produktů v letním počasí.

1.  Přímé sluneční záření = jasný nepřítel.

Jak již bylo výše uvedeno, ideální provozní teplota iPhone, iPadu a iPodu je od 0° C až do 35° C. Pokud tedy plánujete být několik hodin na slunci, snažte se mít telefon co nejvíce ve stínu. Popřípadě ho otočte displejem dolu, což však ve výsledku tolik nepomůže.

2. Nenechávejte iOS zařízení v autě za horkého dne.

Když po několika hodinách sednete za volant rozpáleného vozidla, rozhodně to není příjemné, stejně tak je vašemu telefonu. Nenechávejte proto svá zařízení na palubní desce (například v držáku pro navigaci, nebo na sedačce atp.)

3. Váš iPhone nedávejte k horkým předmětům.

Zcela logická situace, avšak mnohdy kvůli tomu dochází k poškození telefonu. Jakmile se objeví na displeji hláška s upozorněním, okamžitě telefon dejte do stínu, případně poblíž klimatizace a vypněte jej. Telefon se ale také může přehřát například při graficky náročnějších aplikacích, při neustálém připojení k Wi-Fi atp.

Přečtěte si také:  iOS 14 odhalil hlavní rozdíl mezi iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz