Kuo: Společnost Apple začne vyrábět AR brýle ještě v letošním roce.

Jak si možná pamatujete, že v loňském roce zakoupil Apple menší společnost Akonia Holographics, která se zabývá výrobou čoček pro AR brýle. Rozšířená realita a její využití neustále roste a technologické značky chystají v následujících letech zavést tuto technologii do svých produktů jako běžný standard. Důležitým doplňkem pro maximální využitelnost AR jsou speciální brýle, které dokáží promítat obraz ve vysokém rozlišení se všemi interaktivními prvky. Podle některých analytiků se takového produktu s logem nakousnutého jablka dočkáme již začátkem příštího roku. Samotná výroba produktu by měla začít ještě letos. Čtěte dál…

Představitelé společnosti Apple hovoří o rozšířené realitě při každé své příležitosti, kterou v poslední době pořádala, nicméně kromě aplikace ARKit jsme se zatím dalšího pokroku v tomto směru nedočkali. Výrazné vylepšení očekáváme až s příchodem AR brýlí / headset výrobku, kterého se podle Ming-Chi Kua dočkáme v průběhu příštího roku 2020. První produkt rozšířené reality vstoupí do hromadné výroby již ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, nejpozději pak do druhého čtvrtletí roku 2020.

Kuo také ve svém prohlášení dodal, že první generace brýlí AR bude silně závislá na iPhonu. V podstatě bude fungovat jako displej s aktuálními, výpočetními, renderovacími a lokalizačními službami pocházející z iPhonu, který bude umístěn v kapse uživatele. Předpokládá se, že párování bude fungovat bezdrátově, jako například Apple Watch, ale zpráva o tom výslovně neuvádí. V závislosti na tyto produkt představí Apple nová AR sluchátka s mikrofonem, která budou mnohem lehčí a pohodlnější na používání.

Mimochodem k rozšířené realitě se vyjádřil i současný generální ředitel společnosti Apple, který je přesvědčen, že AR bude zásadní částí našich každodenních životů a stane se další velkou věcí s masovým úspěchem, stejně jako třeba chytré telefony.

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz